UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія та Південна Корея зблизилися у питаннях безпеки

Країни вирішили активніше працювати над подоланням розбіжностей на тлі загроз з боку КНДР.

Лідери Південної Кореї та Японії погодилися активніше співпрацювати в питаннях захисту від загроз з боку Північної Кореї та вирішувати проблеми, що тривають між двома країнами з початку минулого століття, передає Bloomberg.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль сказав прем'єр-міністру Японії Фуміо Кісіде, що для вирішення проблем безпеки, створюваних Пхеньяном, важлива і співпраця зі США.

Кісіда висловив жаль з приводу болю, завданого колоніальним правлінням його країни на півострові в 1910-1945 роках, і сказав, що бачить динамічний розвиток переговорів із Сеулом.

"Човникова дипломатія між лідерами Кореї та Японії зараз у повному розпалі", – сказав Юн у неділю після першого приблизно за 12 років офіційного саміту в Сеулі між лідерами двох країн.

Регулярні візити було припинено через політичне протистояння, яке останніми роками посилилося через суперечку про виплату компенсації корейцям, які були змушені працювати на японських шахтах і заводах у період колоніального правління.

Опитування показують, що багато корейців проти угоди щодо виплати компенсації, яку Юн представив у березні, і очікують від Токіо більшого каяття.

Тертя між країнами викликали головний біль у США, які потребують співпраці двох азіатських держав для просування глобального економічного впливу Вашингтона та зміцнення безпеки проти таких країн, як Північна Корея та Китай. Адміністрація президента США Джо Байдена також шукала допомоги у своїх партнерів для запровадження радикальних обмежень на продаж Китаю передового обладнання для виробництва мікросхем, щоб завадити прогресу країни в низці передових технологій.

Читайте також: Байден після зустрічі з Йолем пригрозив КНДР: «Ядерна атака знищить будь-який режим, який її здійснить»

Юн і Кісіда домовилися про співпрацю в галузі чіпів, не уточнивши, що саме включатиме це партнерство.

Японія та Південна Корея балансують між Китаєм, своїм найбільшим торговим партнером, та США, своїм головним союзником з безпеки. Їхнє становище стало ще складнішим, оскільки Вашингтон і Пекін сваряться через все, починаючи від технологій, китайської – ймовірно, шпигунської – кулі, збитої над американським небом, і закінчуючи партнерством Китаю з президентом Росії Владіміром Путіним.

На передньому плані також дедалі більше войовнича Північна Корея, яка запустила міжконтинентальну балістичну ракету лише за кілька годин до того, як Кісіда та Юн провели саміт у Токіо в березні.

Наприкінці травня Кісіда прийме саміт лідерів Групи семи в Хіросімі, де планують обговорити, зокрема стримування зростаючого ядерного арсеналу Китаю. Очікується, що Юн долучиться до японського прем'єра та Байдена для тристоронніх переговорів у кулуарах.

Перші за останні п'ять років переговори з питань безпеки Японія та Південна Корея провели у квітні.