Кремлівська верхівка вирішила, що подавати Росію як борця зі світовим нацизмом це вигідніше, ніж просувати цінності так званого «русского мира». Таким припущенням поділився у черговому своєму звіті Американський Інститут вивчення війни ISW.
По-перше, ставка на «русский мир» погано узгоджується з поліетнічним складом Росії.
По-друге, Кремль дедалі більше намагається виставити Росію головним діячем у «світовій більшості», яку він визначив як «цивілізаційну та культурну спільноту, яка об’єктивно протистоїть» Заходу. При цьому багато країн з цієї «світовій більшості», ймовірно, не бажають брати участь у побудові «русского мира», а от боротися з фашизмом – готові.
В ISW кажуть, що Кремль може дедалі частіше називати будь-якого передбачуваного супротивника а, можливо, і весь Захід нацистами чи їхніми послідовниками. Вчора, 27 січня, у 80-ту річницю прориву блокади Ленінграда, на відкритті меморіалу радянським жертвам нацистського геноциду в Ленінградській області Путін акцентував увагу на давніх заявах про те, що в Україні Росія бореться саме з «нацистами».
В ISW кажуть, що очільник РФ давно намагався сконструювати для Росії ідеологію, яку він міг би використовувати, щоб підтримувати геополітичне протистояння із Заходом, і Кремль може все частіше використовувати риторику про боротьбу з нацизмом для такої конфронтації.
На думку The Washington Post, Росія стає все більш впевненою, що поглиблення економічних та дипломатичних зв'язків із Китаєм і країнами Глобального Півдня дозволить їй кинути виклик міжнародній фінансовій системі, в якій домінують Сполучені Штати, і підірвати Захід.