UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Існує постійна загроза, тому що в нас йде війна", – Зеленський про відведення російських військ від кордонів України

Президент вважає, що Україна готова до так званих неприємних сюрпризів з боку Росії. 

Відведення російських військ від кордонів України є "маленькою перемогою" Києва та його союзників. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times.

При цьому глава держави наголосив, що ситуація в країні залишається небезпечною.

"Звичайно, існує постійна загроза, тому що у нас йде війна, особливо в районі Донбасу, і російська армія, ми все це знаємо, дуже потужна сила. Вона постійно знаходиться на наших кордонах", - сказав Зеленський.

Він запевнив, що Україна готова до так званих неприємних сюрпризів.

"Ми намагатимемося їх уникнути. Наші Збройні сили дуже сильні, і ми готові запобігти будь-якій загрозі агресії", - підсумував президент.

Читайте також: Посол Мельник закликає до міжнародного моніторингу відведення російських військ від кордонів України

Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України. 

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.