UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ірина Геращенко повезе на сесію ПАРЄ листи військовополонених українських моряків

Ірина Геращенко не розуміє, чому Україна не скликає Раду безпеки ООН, щоб вимагати негайного виконання рішення морського трибуналу

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повезе на сесію ПАРЄ листи українських моряків, незаконно захоплених Росією. Політик вважає, що Україна повинна докладати більше зусиль у справі звільнення моряків вимагати виконання морського трибуналу.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко не розуміє, чому Україна не скликає раду Безпеки ООН, щоб вимагати негайного виконання рішення трибуналу з морського повернення з РФ військовополонених українських моряків. Про це вона написала у Facebook.

Політик доклала до посту листи від командира "Бердянська" Романа Мокряка, від Сергія Чулібы, В'ячеслава Зінченко, Володимира Терещенка, Богдана Головаша, написані ще в березні, до президентських виборів.

Хлопці пишуть, що тримаються, просять передати вісточку їх сім'ям, підтримати рідних, тому що їм зараз найважче. Моряки переживають за родини і вірять у звільнення.

"Я везу ці листи від полонених моряків у Страсбург, де починається сесія ПАРЄ, і де збираються повертати російську делегацію. Я хочу, щоб їх побачили і європейські політики, які також несуть відповідальність за підігрування Росії, потураючи незаконного змісту украинцув - моряків, політв'язнів, заручників на окупованих територіях", - додала Геращенко.

Також вона обурюється, що "президент Зеленський в Берліні і Парижі сказав про те, що немає ніяких передумов для повернення російської делегації, але не знайшов аргументів, щоб переконати в цьому своїх візаві президента Макрона і канцлера Меркель. Українську позицію потрібно не просто озвучувати, її треба вигризати, за неї треба боротися", - стверджує Геращенко.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

Росія протягом місяця повинна закрити незаконно відкриті кримінальні справи та відпустити українських моряків, забезпечивши умови для повернення військовополонених і кораблів в Україну. Виконання рішення є обов'язковим, однак РФ відмовляється виконувати його.

25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя, перехід здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".