UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інформаційна війна: РНБО і Генштаб нагадали цивільним правила поширення даних у воєнний час

Ворог щодня генерує десятки фейків про капітуляцію наших захисників та ініціативну здачу займаних позицій.

Генштаб та РНБО закликають українців ретельно верифікувати будь-які дані, перш ніж поширювати їх у мережі, адже в інформаційному супроводі війни в Україні надто багато демократії. Ворог щоденно генерує десятки фейків про капітуляцію ЗСУ чи здачу позицій, і для того, щоб не стати інструментом у його руках, закликають перевіряти джерела і бути особливо обережним з публічною оцінкою бойових дій, логістики тощо. Про ситуацію на інформаційному фронті Центр протидії дезінформації повідомляє в телеграмі.

Відомства звертаються передусім до цивільного населення, лідерів громадської думки, журналістів:

“Наш ворог веде інформаційну війну проти кожного українця. Щодня він генерує десятки фейків про капітуляцію наших захисників, ініціативну здачу займаних позицій та небажання воювати за рідну землю. Лише вище військове керівництво має повну інформацію з поля бою та може робити достовірні прогнози", – ідеться в повідомленні.

Читайте також: Повістки, «затоплені» кораблі і банківські кредити: в ЦПД розповіли про нові фейки від росіян

Також інформаналітики з РНБО та Генштабу дають зрозуміти цивільним, що будь-які повідомлення, які однозначно деморалізують та є за своєю суттю панічними – привід задуматись над тим, кому вигідне їх поширення.

"Пам’ятайте, поширюючи неперевірені матеріали ви допомагаєте ворогу деморалізувати українських захисників та сієте паніку серед цивільного населення. Не ставайте інструментом у руках ворога".

Зауважимо, попри систематичні намагання окупантів здобути певні успіхи на цьому напрямку, російська ФСБ визнає провал дезінформаційної кампанії.

З перших днів війни інформаційний фронт вийшов далеко за межі радіо і телебачення. Борди, графіті, листівки, посібники з спротиву — далеко не вичерпний перелік того, що працює на піднесення бойового духу народу та боротьбу з ворогом. Про це і не тільки – в матеріалі авторки DT.UA Ірини Федорів "100 днів війни. Інформаційний фронт на бордах".