У пакет санкцій, які збираються приймати щодо Росії країни Заходу, якщо РФ все ж таки нападе на Україну, насправді не входить відключення від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі ТСН.
"SWIFT станом на даний момент дійсно не є частиною санкційного пакета, але це не результат тиску Росії. Це результат внутрішніх процесів у Європейському Союзі, коли деякі країни не були готові поступитися своїми інтересами у зв'язку з потенційним відключенням SWIFT", — сказав Кулеба.
За словами міністра, наявність відключення від міжбанківської системи стало б "атомною бомбою" для адресата. Але Кулеба впевнений, що навіть без SWIFT цей пакет залишається дуже потужною бомбою економічного впливу на ситуацію.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Білий дім не розглядає введення запобіжних санкцій проти Росії. При цьому США допускають, що існує ризик вторгнення РФ в Україну під час Олімпіади.
Раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Європейський Союз готовий запровадити значні економічні санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну. Вона наголосила, що ЄС є найбільшим торговим партнером для РФ.
Держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно заявив, що у разі вторгнення російських військ в Україну США введуть проти РФ санкції, які "знищать російську економіку", а президент США Джо Байден повідомив, що проти Росії будуть введені обмеження, яких "президент РФ Володимир Путін раніше ніколи не бачив". Наприклад, після нового наступу РФ на нашу державу російські банки не зможуть проводити операції з доларом.
Попри широке застосування економічних санкцій і визнання їхнього негативного впливу, економічні оцінки їхніх наслідків у цілому та для економіки РФ залишаються досить суперечливими. Про це читайте у тексті Ігоря Бураковського "Санкції проти РФ. Як почувається російська економіка".