UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ілларіонов про Мінські угоди: Путін отримав практично все, що хотів

Згідно і мінськими угодами, усі зобов'язання взяла на себе Україна.

Колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов вважає, що єдиний позитивний результат від досягнутих домовленостей в Мінську - це можливе припинення вогню.

"В іншому Путін отримав практично все, що хотів. При цьому не взяв на себе жодних зобов'язань. Всі зобов'язання взяла на себе Україна. Причому ці українські зобов'язання тепер ще підкріплені зобов'язаннями Німеччини і Франції", - заявив Ілларіонов, чиї слова наводить ресурс Inforesist.org.

На думку Ілларіонова, єдиним значущим позитивним результатом прийнятих документів стала домовленість про припинення вогню і розмежування протиборчих сторін.

"Однак насторожує оголошена дата перемир'я - 15 лютого. Не виключаємо, що залишаються в розпорядженні Путіна три доби можуть бути використані для провокацій, в тому числі в районі Дебальцевого. Наприклад, за варіантом "коридорів для виходу" українських військових з оточення під Іловайском, запропонованих їм у серпні", - йдеться у спільній статті Ілларіонова і російського політолога Андрія Піонтковського.

У статті підкреслюється, що домовленості в Мінську не визнають Росію стороною конфлікту, також не йдеться і про агресію по відношенню до України. Також наголошується, що документом визначається зрив можливих поставок оборонної зброї Україні.

"Окупований Крим у прийнятих документах взагалі не згадується", - йдеться у публікації.

"Вимоги розслідування терористичних актів (МН-17, Волноваха, Маріуполь, інші) і покарання терористів відсутні", - додав Ілларіонов.

На його думку, Росія не взяла на себе жодних зобов'язань. У той же час, Україна взяла на себе величезна кількість зобов'язань, передусім щодо визнання терористичного режиму "ЛНР" і "ДНР".

"Усі зобов'язання України тепер гарантовані зобов'язаннями лідерів Німеччини і Франції", - пише він.

Автори статті вважають, що єдина прийнятна відповідь патріотичних сил України в даній ситуації - це після взаємного припинення вогню заявити про відмову України вирішувати проблему звільнення Східного Донбасу військовим шляхом. Також необхідно націлити ЗСУ на оборону нових ліній розмежування з окупованими територіями України (включаючи лінії розмежування з Перекопу і Чонгару), а також ділянок міжнародно визнаної українсько-російського кордону, що перебувають під українським контролем.

"Вийти з нав'язаної Україні фальшивої гри в "територіальну цілісність", гарячим прихильником якої раптово виявився Путін", - йдеться у публікації.

Автори вважають, що Україні слід негайно визнати Східний Донбас, також як і Крим, тимчасово окупованою територією, відмовитися від будь-яких державних зобов'язань перед організаціями і установами на окупованих територіях (Крим, "ЛНР", "ДНР").

"Звернутися до світової спільноти і передусім до гарантів територіальної цілісності України за Будапештським меморандумом використовувати всі можливі дипломатичні та інші невійськові засоби для звільнення всіх захоплених українських громадян, у тому числі які перебувають на території Росії, і всіх окупованих українських територій", - йдеться в статті.

12 лютого завершилися переговори лідерів "нормандської четвірки" щодо врегулювання ситуації у Донбасі. Результатом стало прийняття Декларації президентів України, Франції, РФ і канцлера Німеччини на підтримку Комплексу заходів по виконанню Мінських угод.