UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хто в Раді проголосував проти затвердження в Конституції курсу в НАТО та ЄС

Таких голосів у парламенті було 35.

Під час голосування Верховної ради за закріплення курсу країни у ЄС та НАТО проти законопроекту проголосували 35 депутатів при 334 голосах "За". Більшість із депутатів належать до опозиційного проросійського блоку.

Зокрема у президентській фракції БПП "за" проголосували 132 депутати, 1 не голосував, а 2 були відсутні.

У "Народному фронті" "за" проголосували 79 народних обранців, один був відсутній - Павло Унгурян.

Серед позафракційних депутатів голоси "за" віддали 39 депутатів, "проти" було 4, не голосували - 3 і ще 15 були відсутні на засіданні. Зокрема проти проголосували Юрій Бойко, Сергій Дунаєв, Юлій Іоффе та Сергій Льовочкін.

Також жоден із представників "Опозиційного блоку" не проголосував "за". 31 депутат висловився "проти", не голосували четверо (Сергій Ківалов, Сергій Матвієнко, Юрій Мірошниченко та Сергій Сажко), а троє були відсутні (Єфим Звягільській, Дмитро Добкін та Юрій Павленко).

Серед членів Об'єднання "Самопоміч" "за" проголосувало 24 депутати, а один був відсутній.

Партія "Відродження" за законопроект дала 5 голосів "за", 8 не голосували, а 11 були відсутні в залі.

У "Радикальній партії Олега Ляшка", яка впродовж двох попередніх днів блокувала трибуну парламенту, 20 депутатів проголосували "за", лише Юрій Шухевич був відсутній.

Серед членів "Батьківщини" 19 депутатів проголосували "за", а один був відсутній.

У Групі "Воля народу" 16 депутатів також проголосували "за", троє були відсутні (В'ячеслав Богуслаєв, Олександр Пономарьов та Іван Фусін).

Верховная Рада Украины 7 февраля во втором чтении 334 голосами утвердила законопроект "О внесение изменений в Конституцию Украины (щодо стратегического курса государства на получение полноправного членства Украины в Европейском Союзе и в Организации североатлантическими договора.

У листопаді 2018 року Конституційний суд України надав позитивний висновок до президентського законопроекту про внесення змін до Конституції України правок щодо інтеграції держави в Євросоюз і НАТО. У той же день документ був затверджений в першому читанні 311 голосами.

Як заявив в грудні спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер в інтерв'ю газеті "День", Україна ще не готова до членства, а НАТО не готовий досягти консенсусу щодо прийняття до свого складу України.