Проти відставки чинного складу Центральної виборчої комісії, яка була обрана лише у вересня 2018 року та мала бути чиною до 2025, проголосували лише дві політичні фракції Верховної Ради – "Європейська солідарність" та "Голос". У сумі їхні голоси проти склали 41, ще 19 не голосували.
Традиційно відставку тих чи інших органів або посадових осіб в українському парламенті голосують за присутності представників, яким надається слово для виступу. Однак цього разу представників ЦВК до сесійної зали не запросили.
Під час обговорення представники президентської фракції "Слуга народу" аргументували необхідність такого рішення, що під час виборів парламенту суд кілька разів скасовував рішення ЦВК, а результати виборів по одному із мажоритарних округів (№198) і досі не визначені. При цьому особливу увагу члени фракції вказували на несправедливість саме щодо їхньої парті.
Натомість опоненти зазначили, що висловлення недовіри ЦВК та її відставка може мати наслідком дискредитацію результатів виборів і президента, і парламенту.
Тим не менше за відставку комісії проголосував 341 депутат:
"Слуга народу" - 244 за, 1 утримався;
"Опозиційна платформа - За життя" – 33 за, 7 не голосували;
"Батьківщина" - 20 за;
Група "За майбутнє" - 15 за, 1 утримався, 2 не голосували;
"Європейська солідарність" – проти 21, не голосували 4;
"Голос" - проти 20;.
Позафракційні – 29 за, 4 не голосували.
Нагадаємо, 10 вересня DT.UA із джерел в Офісі президента (ОПУ) стало відомо, що Центральна виборча комісія (ЦВК) буде розпущена Верховною Радою найближчим часом. ОПУ підготував подання глави держави з вимогою про розпуск ЦВК.
Згодом член фракції "Слуга Народу" Олександр Качура зазначив, що подання президента мотивоване і що під час виборчої кампанії ЦВК незаконно скасовувала реєстрацію кандидатів від партії "Слуга Народу", а певні її рішення були оскаржені судом.
Натомість голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила про те, що політичне рішення про звільнення членів ЦВК ставить під питання легітимність виборчих процесів, проведених комісією, тобто і президентських і парламентських виборів. У ЦВК наголосили, що політичну відповідальність за розпуск ЦВК понесуть президент Зеленський і народні депутати.
Згодом фракція "Слуга народу" у Верховній Раді заявила, що планує запропонувати квотний принцип розподілу позицій членів нової Центральної виборчої комісії. Це означає, що кандидатів від президентської партії в складі комісії буде найбільше.
У вересні 2018 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства, збільшивши кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів. Після цього парламент призначив 14 нових членів ЦВК. Всі фракції та групи Верховної Ради VIII скликання делегували своїх представників, за винятком "Опозиційного блоку". Наразі ЦВК складається із 16 членів, одне місце залишається вакантним.