UA / RU
Підтримати ZN.ua

Група Bellingcat відтермінувала прем’єру фільму про «Вагнергейт»

Текстова версія розслідування з’явиться у мережі до зустрічі Зеленського та Путіна.

Група журналістів-розслідувачів Bellingcat відклала прем’єру документального фільму щодо спецоперації українських спецслужб із затримання найманців російської ПВК «Вагнер» (також відомий як «Вагнергейт»).

На появу розслідування у текстовому варіанті можна чекати вже у червні, відеоверсія вийде після літа 2021 року, розповів в етері Еспресо.TV журналіст і розслідувач Христо Грозєв.

«Ми спочатку зробимо в текстовому варіанті наше розслідування. Якомога швидше. Сподіваюся, що це точно буде найближчими тижнями», - зазначив він.

За словами розслідувача, текст розслідування з'явиться у мережі до призначеної на червень зустрічі президентів України та Росії Володимира Зеленського і Владіміра Путіна.

Говорячи про причини затримки із виходом фільму, Грозєв повідомив, що виробництво ускладнили пандемія й спричинені нею обмеження на пересування, а також складні й тривалі процедури підтвердження достовірності тих даних, які Bellingcat отримує в процесі розслідування.

Читайте також: Автор розслідування Bellingcat операції по "вагнерівцям" звернувся до українських журналістів та політиків

Провал операції із затримання «вагнерівців» - історія не лише про імовірного «крота», - адже жодна держава не застрахована від появи шпигуна у вищих ешелонах влади, а й про відсутність у Зеленського готовності адекватно реагувати на його наявність. Чому Зеленський так боїться розслідування Bellingcat, Володимир Кравченко розповідає в статті «Дуже страшне кіно».

Українська розвідка за підтримки американських колег ідентифікували і розшукали російських бойовиків, які воювали в Донбасі . Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26.

Далі бойовиків від імені неіснуючої ПВК «МАР» запросили на роботу до Венесуели. Група з 33 осіб мала літаком вирушити з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували під слушним приводом посадити літак в Україні і затримати найманців. Але через злив операції бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії. Докладніше читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» у ZN.UA.