UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова СН, лобіюючи скандальний 5655 уже на міжнародному рівні, звинуватила органи місцевого самоврядування в тотальній корупції — ЧЕСНО

Аналітики відреагували на виступ голови партії "Слуга народу" Олени Шуляк на засіданні Європейського комітету регіонів.

Нещодавно голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк виступала на засіданні Європейського комітету регіонів. Темою засідання було посилення ролі органів місцевого самоврядування у процесі відновлення та відбудови України на шляху до членства в ЄС. Шуляк перетворила  свій виступ на інструмент для лобіювання містобудівної "реформи", в якій зацікавлені недоброчесні забудовники, пише головна редакторка сайту  Рух ЧЕСНО Ірина Федорів у колонці "УП".

Зазначається, що містобудівна "реформа" не мала б обговорюватися на цьому заході,  однак голова партії СН спробувала озвучити переваги своєї ініціативи наприкінці виступу. 

Рух ЧЕСНО

"Зараз все, що пов'язано з дозвільною документацією, з введенням таких великих об'єктів в експлуатацію, на державному рівні воно не має корупційного чинника. Але більше ніж 80% різних дозвільних документів пов'язані саме з ОМС (органами місцевого самоврядування – ред.), з місцевою владою… І, мабуть, ви чули про 5655… Цей законопроєкт повністю знищує корупцію на місцевому рівні", — запевнила Шуляк.

Вона додала, що цей проєкт має неабияку підтримку з боку урядовців та маленьких міст. При цьому не сказала жодного слова про те, що громадський сектор, експерти, Асоціація міст виступають проти через значні корупційні ризики.

Тому що законопроєкт №5655 не вирішує проблему корупції на місцях системно, а остаточно передає долю громад у руки забудовників. Усі заяви голови партії "Слуга народу" автора законопроєкту - маніпуляція. Про що ZN.UA детально написало раніше — «Розділяй і володарюй». Чому в битві за реформу містобудування стали ворогами села й міста.

"Але пані Шуляк як голова комітету не залучила ключових стейкхолдерів до законотворення. Голова паратії СН також не згадала,  що президент України цей законопроєкт уже пів року ігнорує і не підписує", - наголошую Федорів.

Після виступу Шуляк Рух ЧЕСНО надіслав запит із проханням пояснити, на основі яких досліджень були озвучені показники рівня корупції в державі та на рівні ОМС.

"Ми попросили надати посилання на публікацію або копію цього дослідження для детального ознайомлення, бо дуже цікаво, за якими такими матеріалами і даними готувалася доповідь на міжнародну аудиторію. Щойно ми отримаємо відповіді на ці питання, ми їх оприлюднимо", - додали в ЧЕСНО.

Прийнятий Верховною Радою 13 грудня законопроєкт №5655 розколов місцеве самоврядування, розвівши по різні боки барикад села і міста. Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ), що об’єднує левову частку сільських ОТГ, виступила з активною підтримкою законопроєкту. Асоціація міст України (АМУ), головну роль у якій відіграють великі міста, навпаки  звернулася до Володимира Зеленського з вимогою накласти вето.

Експерт з питань містобудування Георгій Могильний у статті для ZN.UA пише, що автори законопроєкту активно використовують цей розкол, вибудовуючи лінію: "проти — мери-корупціонери, що бояться втратити годівничку, а чесні громади підтримують".