UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глави МЗС України й Угорщини зустрінуться, аби владнати кризу у відносинах

Незважаючи на те, що ініціатором переговорів виступила Угорщина, запрошення до зустрічі у Києві надійшло саме від української сторони.

Міністри закордонних справ України й Угорщини Дмитро Кулеба і Петер Сійярто проведуть переговори в Києві щодо владнання кризи в україно-угорських відносинах. Про це повідомила "Європейська правда".

Як зазначив глава МЗС України, приїзд угорського посадовця очікується до кінця січня.

"Угорщина для нас важливий партнер і близький сусід. Сусіди, буває, сваряться, але потім мають миритися, бо залишаються сусідами. Тому ми домовилися, що наприкінці січня мій колега Петер Сійярто відвідає Київ для обговорення ситуації у двосторонніх відносинах і шляхів вирішення проблем на основі принципу взаємної поваги", - сказав Кулеба.

Однак, як повідомляє "Європейська правда", інші джерела свідчать про те, що візит глави МЗС Угорщини відбудеться вже після зміни влади в США - в останній тиждень січня. При цьому відбудеться не офіційне засідання міжурядової комісії, а персональний візит угорського міністра.

Читайте також: Сійятро різко прокоментував заборону України на в'їзд угорських чиновників: "Жалюгідна нісенітниця"

Нагадаємо, 30 грудня Служба безпеки України провела обшуки у лідера КМКС «Партія угорців України» Василя Брензовича та у БФ «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде». 

У спецслужбі заявили, що під час обшуків було виявлено друковані матеріали, які популяризують так звану Велику Угорщину і створення етнічної автономії в Закарпатті.

Коментуючи те, що сталося, голова МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що українська сторона своїми діями переступила межу допустимого, а політикою уряду, начебто, й надалі «залишається політика залякування угорської громади».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що підтримка Угорщиною етнічної меншини на Закарпатті є цілком природною, однак при цьому не можуть порушуватись «червоні лінії». За його словами, щойно Будапешт спробує перетнути їх, Київ діятиме жорстко й рішуче.

Як нова україно-угорська криза відобразиться на відносинах України і НАТО, читайте у статті Володимира Кравченка «Чардаш з атаксією» у ZN.UA.