UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава ОАСК Вовк не ходить на допити, посилаючись на Конституцію - САП

Прокурори намагалися через суд застосувати привід, але судді відмовили

Глава Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк відмовляється давати свідчення у справі про корупцію в суддівській сфері, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.

Про це виконувач обов'язків голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук розповів в інтерв'ю «Бабелю».

«Цей запобіжний захід, якій ми намагаємося домогтися в суді, жодним чином не впливає на наше розслідування. Вона не є покаранням або способом добути нові докази по справі, тому Вовк нахабно поводиться. Він не хотів давати свідчення і не дає їх - посилається на статтю 63 Конституції. Прокурори намагалися через суд застосувати привід, але судді відмовили», - розповів Грищук.

Також він додав, що у цій справі призначене багато експертиз, і тому НАБУ попросило генерального прокурора продовжити терміни досудового розслідування, щоб провести їх. Остаточне рішення прийме суд.

Читайте також: Суддя Вовк забрав у НАБУ справу, в якій фігурує Татаров

17 липня НАБУ повідомило про те, що вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку, а також ще дев'яти особам. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році. У будівлі суду в той же день провели обшуки.

3 серпня ВАКС обрав стосовно Зеновія Холоднюку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Фігуранти розслідування Павло Вовк, його заступник Євген Аблов, а також Богдан Санін, Ігор Качур, Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко, Віктор Шулежко і Володимир Келеберда одночасно пішли у відпустку. В ОАСК заявили, що НАБУ тепер не може допитати цих суддів, бо це буде порушенням їх конституційного права на відпочинок.

1 вересня Вища рада правосуддя відхилив клопотання генпрокурора Ірини Венедіктової та відмовився усувати з посад Павла Вовка і ще п'ять суддів ОАСК.

У серпні НАБУ оголосило у розшук сімох фігурантів справи “плівок Вовка”, включно й з головою ОАСК. На початку жовтня Павла Вовка вдруге оголосили у розшук.

У липні минулого року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела низку слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва.

В ході торішніх обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.

Детальніше про "плівки Вовка" і ОАСК читайте матеріалі Інни Ведерникової "Вовки. Майстер-клас від НАБУ-2" і статті Олександра Лємєнова "Суд, загрозливий Державі" на сайті ZN.UA.

Про те, які пласти топ-корупції можуть бути розкриті справою щодо Окружного адмінсуду Києва читайте у першій частині інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника, з яким для ZN.UA поспілкувалася Інна Ведернікова.