Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес прокоментував перспективи вступу України до НАТО. Зокрема, він вказав на постійні розбіжності щодо шляху Києва до членства в Альянсі. На його думку, НАТО, як і ЄС, не варто повторювати помилки минулого, даючи надмірні обіцянки таким претендентам, як Україна. Про це він заявив в інтерв’ю The Washington Post.
«Ми повинні бути реалістами і сказати: «Цього не станеться у Вільнюсі. Цього не станеться найближчим часом», - сказав він, маючи на увазі саміт лідерів НАТО, запланований на літо цього року в столиці Литви.
Воллес сказав, що низка країн готові укласти двосторонні або багатосторонні «пакти про взаємну оборону» з Україною і взяти на себе зобов'язання щодо довгострокових планів розбудови військового потенціалу країни, аби переконатися, що вторгнення дорого коштуватиме РФ або комусь іншому.
Це може мати успіх у стримуванні Москви, оскільки, на думку Воллеса, російські сухопутні війська будуть значно виснажені протягом наступних десяти років.
Він також зазначив, що західні країни, як і раніше, підтримують надання зброї та фінансування Україні, не чинячи тиску на лідерів у Києві, щоб ті вели переговори з Росією або йшли на поступки.
Раніше повідомлялося, що країни НАТО розглядають можливість надання Україні гарантій безпеки за аналогією з чинними гарантіями для Ізраїлю до вступу нашої держави в Альянс, за даними The Wall Street Journal. Йдеться про пріоритет у передачі озброєнь і технологій, але не пряме залучення іноземних військ для захисту територій.
Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна—НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».