UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Міноборони Британії про перспективи вступу України до НАТО: «Цього не станеться найближчим часом»

За словами Воллеса, щодо цього питання існують розбіжності.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес прокоментував перспективи вступу України до НАТО. Зокрема, він вказав на постійні розбіжності щодо шляху Києва до членства в Альянсі. На його думку, НАТО, як і ЄС, не варто повторювати помилки минулого, даючи надмірні обіцянки таким претендентам, як Україна. Про це він заявив в інтерв’ю The Washington Post.

«Ми повинні бути реалістами і сказати: «Цього не станеться у Вільнюсі. Цього не станеться найближчим часом», - сказав він, маючи на увазі саміт лідерів НАТО, запланований на літо цього року в столиці Литви.

Воллес сказав, що низка країн готові укласти двосторонні або багатосторонні «пакти про взаємну оборону» з Україною і взяти на себе зобов'язання щодо довгострокових планів розбудови військового потенціалу країни, аби переконатися, що вторгнення дорого коштуватиме РФ або комусь іншому.

Це може мати успіх у стримуванні Москви, оскільки, на думку Воллеса, російські сухопутні війська будуть значно виснажені протягом наступних десяти років.

Він також зазначив, що західні країни, як і раніше, підтримують надання зброї та фінансування Україні, не чинячи тиску на лідерів у Києві, щоб ті вели переговори з Росією або йшли на поступки.

Читайте також: НАТО планує підвищити статус України як партнера, не пропонуючи швидкого членства — EURACTIV

Раніше повідомлялося, що країни НАТО розглядають можливість надання Україні гарантій безпеки за аналогією з чинними гарантіями для Ізраїлю до вступу нашої держави в Альянс, за даними The Wall Street Journal. Йдеться про пріоритет у передачі озброєнь і технологій, але не пряме залучення іноземних військ для захисту територій.

Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна—НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».