Канадський прем'єр-міністр Стівен Харпер заявив, що Канада постійно буде відстоювати на міжнародній ареніневизнання незаконної анексії українських територій Росією, передає Укрінформ.
"Я сказав президенту Порошенко і іншим, що Канада буде продовжувати працювати зі своїми союзниками, аби впевнитися, що ми ніколи жодним чином не приймемо російську окупацію жодної частини української території", - зазначив Харпер.
За словами політика, аналогічну заяву він повторив і президенту РФ Володимиру Путіну.
"Я багато разів зустрічався з Путіним, і всі знають, що кожний раз, коли розмова стосувалася України, я чітко давав зрозуміти, що Канада ні за яких обставин не визнає окупації території України", - уточнив Харпер.
Канадський прем'єр додав, що подібна тактика щодо окупації Радянським Союзом країн Балтії згодом принесла їм незалежність.
"Ми зайняли таку ж позицію щодо балтійських країн, анексованих СРСР у 1939 році, і дотримувалися її протягом 50 років. Коли прийшов час - ці країни стали незалежними", - підсумував він.
Сьогодні, виступаючи на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, Порошенко звинуватив Росію у війні проти України. Онн підкреслив, що відбувається в Україні, не є ні громадянською війною, ні внутрішнім конфліктом.
Що стосується мінських домовленостей, то, як писало видання The Wall Street Journal, від мінських угод виграв тільки Путін. Так, західні партнери тиснуть на Київ у той же час, коли російський президент навіть не думає виконувати домовленості.
Крім того, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.
"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.
За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.