UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ знову порушила тристоронній формат переговорів в ТКГ

Консультації, які модератор організації провів з бойовиками, тривали чотири години. Для порівняння, засідання ТКГ закінчилося через пів години після початку. 

Представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш зазначив, що модератор ОБСЄ вважає, нібито бойовики є окремою стороною переговорів. Про це Гармаш написав на своїй сторінці в Фейсбук. 

За його словами, 30 березня модератор ОБСЄ порушив тристоронній формат переговорів - він провів окремі консультатії з окупантами. Це відбулося за кілька хвилин до засідання ТКГ, яке тривало пів години. А от самі консультації проводилися впродовж п'яти годин. 

"Сьогодні було унікальне засідання робочої групи з політичних питань ТКГ. Перші чотири години переговори йшли у вигляді двосторонніх консультацій модератора від ОБСЄ з представниками сторін в двосторонньому форматі. Потім, приблизно пів години, була «неофіційна інформаційна зустріч» офіційних представників делегацій. І тільки останні пів години - проходило офіційне засідання робгрупи", - пише Гармаш. 

Основним підсумком, за його словами, стало те, що процес переговорів на сьогодні не зірвано. 

"І важливий момент: і у двосторонніх консультаціях з модератором, і в неофіційній нараді представників делегацій брали участь так звані "представники ОРДЛО "з російськими паспортами, - пише Гармаш. - Тобто, ОБСЄ самовільно, в порушення Мінських угод, порушило тристоронній формат переговорів , наділивши статусом делегацій / сторін переговорів запрошених (до речі, до сьогоднішнього дня не зрозуміло - ким) з ОРДЛО російських громадян ... ".

Сегодня было уникальное заседание рабочей группы по политическим вопросам ТКГ. Первые четыре часа переговоры шли в виде...

Опубликовано Sergiy Garmash Вторник, 30 марта 2021 г.

Читайте також: Екстрене засідання в ТКГ не відбулося - Арестович

Раніше Гармаш заявляв вже, що у засіданнях Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу три місяці беруть участь «громадські експерти» ОРДЛО. Посередник і модератор переговорів - ОБСЄ - не перешкоджає участі невідомих людей у дипломатичному процесі.

Тобто з робочої групи ТКГ фактично намагаються зробити ту-таки Консультативну раду, домовленість про створення якої ZN.UA  оприлюднило саме в березні минулого року.

У чому полягає «родовий дефект» «Мінська»? Чи є Мінські угоди шляхом до миру? Чим «Мінськ» схожий на Біблію? І кому підіграє ОБСЄ на консультаціях у Тристоронній контактній групі? Читайте у статті члена української делегації у ТКГ Сергія Гармаша «Чотири «Мінська»» для читачів ZN.UA.