UA / RU
Підтримати ZN.ua

Група народних депутатів просить Конституційний суд визнати неконституційним закон про люстрацію суддів

Верховна Рада 8 квітня ухвалила закон "Про відновлення довіри до судової системи", який також називають законом про люстрацію суддів. Закон передбачає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

До Конституційного суду України надійшло подання про конституційність закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні". Як повідомили в прес-службі КС, подання 76 народних депутатів з цього питання надійшло до суду в понеділок. Згідно з регламентом КС, воно передано на вивчення в секретаріат суду.

Як повідомлялося, Верховна Рада 8 квітня ухвалила закон "Про відновлення довіри до судової системи", який також називають законом про люстрацію суддів. Закон передбачає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Згідно з пояснювальною запискою, документ визначає, що перевірка суддів проводиться протягом одного року з моменту формування тимчасової спеціальної комісії, порядок створення якої також визначено цим законом.

У законопроекті прописані десять випадків, коли суддя підлягає люстрації. Серед них - ухвалення політичних рішень - таких як обмеження прав громадян на проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій в Україні в період з 21 листопада 2013 р. до дня набрання чинності цього закону.

Крім того, підставою для перевірки може стати прийняті суддями рішення у справах, пов'язаних з проведенням виборів Верховної Ради 7-го скликання, скасуванням їх результатів або позбавлення статусу народного депутата парламентаріїв, обраних у парламент 7-го скликання.

Суддя також підлягає перевірці, якщо приймав рішення, яке згодом Європейським судом з прав людини було визнано таким, що порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, у тому числі статей 14 і 18 цієї Конвенції.

В перехідних положеннях зазначено, що з моменту набрання чинності цього закону повноваження членів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються. Після чого ці органи формуються у відповідності з чинним законодавством.

Читайте також:

Набув чинності закон про люстрацію суддів

Верховна Рада прийняла закон про люстрацію суддів

Можуть антикризові закони уряду зупинити кризу?