Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що його уряду не вдалося реалізувати всі поставлені цілі в сфері економіки через "ворожу" правоохоронну систему. За словами прем'єра, у п'ятого президента України Петра Порошенка не було політичної волі для виправлення ситуації. Гройсман висловив надію, що Володимира Зеленського вдасться очистити правоохоронну систему і вивести економіку з тіні.
"Сподіваюся, що з приходом нового президента буде вичищена вся правоохоронна система, туди прийдуть нормальні люди, вони працюватимуть над тим, щоб створити нормальні умови правоохоронної системи для економіки", - заявив прем'єр в ефірі телеканалу ICTV у неділю, 16 червня.
Гройсман пояснив, що подолання корупції в правоохоронних органах дозволить залучити в бюджет кошти від детінізації економіки та боротьби з контрабандою. Саме протидією корумпованих правоохоронців прем'єр пояснив те, що уряду вдалося реалізувати далеко не всі плани. Перераховуючи корумповані відомства, Гройсман не згадав органи Міністерства внутрішніх справ.
"Дещо мені вдалося зробити, але багато чого не вдалося зробити, тому що вся система навколо мене була абсолютно ворожа - СБУ, прокуратура, митники... Мені важко було пробитися, когось змінити, змінити в цій системі, у мене не було ніяких важелів", - зазначив глава уряду.
Гройсман також дорікнув Порошенку за відсутність політичної волі виправляти наявні проблеми і висловив надію, що Зеленський не повторюватиме помилок свого попередника.
"У попередній період, на превеликий жаль, у попереднього президента такої волі не було, і мої розмови закінчувалися просто нічим. Зараз у мене є шанс", - заявив прем'єр.
Додаткові кошти, який зможе отримати бюджет, Гройсман запропонував направляти у "Фонд майбутнього", який ще належить створити. Вони, на думку керівника Кабміну, повинні бути спрямовані на фінансування соціальних програм.
"Хочу створити Державний фонд майбутнього, куди ми направимо ресурси від рудників, приватизації, детінізації. Сюди повинні бути залучені кошти від монополій, олігархів. Такі фонди створені в розвинених країнах. І я хотів би, щоб такий фонд був створений в Україні", - пояснив прем'єр-міністр.
За його словами, зростання економіки дозволить підвищити мінімальну зарплату в Україні вдвічі - до еквівалента 300 доларів США на місяць.
Коментуючи плани адміністрації Зеленського щодо так званого "держави в смартфоні", Гройсман заявив, що вона вже працює.
"Зареєструвати дитину, бізнес, взяти витяги з реєстру. Це все можна зробити онлайн. Це вже країна в смартфоні. Систему треба розвивати, звичайно. Ми знаємо, як це зробити", - підкреслив прем'єр.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про свою відставку20 травня після того, як Володимир Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради і закликав уряд піти у відставку. Пізніше прем'єр повідомив про готовність продовжувати роботу на своїй посаді і після відставки, поки коаліція не затвердить склад нового Кабміну.
Гройсман активно готується до парламентської кампанії. 7 червня він презентував виборчий список своєї партії "Українська стратегія", до якого увійшли міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джаппарова, міністр культури Євген Нищук, а також депутати від "Народного фронту" Андрій Тетерук і Віктор Єленський.