UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гриценко вимагає від СБУ розслідувати злочинну бездіяльність відомств Пшонки і Цушка

Політик заявив, що Генпрокуратура і Антимонопольний комітет не діють, маючи всі необхідні підстави і повноваження, щоб зупинити дію контрактів із "Газпромом".

Народний депутат, лідер руху "Громадянська позиція" 3 звернувся в СБУ із заявою про злочинну бездіяльність Антимонопольного комітету (АМК) і Генеральної прокуратури України (ГПУ) в питанні розірвання газових контрактів з Росією 2009 року.

Про це політик повідомив на своїй сторінці у Facebook:

"Заяву про злочин №051/07/13/752 від 03.07.2013

Замість того, щоб знущатися над Юлією Тимошенко, Віктор Янукович та його команда вже давно могли розірвати невигідні для України газові контракти 2009 року. Не просто могли - вони зобов'язані їх розірвати! Бо того вимагає Закон, який у 2009 році було порушено. Однак контракти з "Газпромом" залишаються чинними - із-за бездіяльності Антимонопольного комітету (АМК) та Генеральної прокуратури України (ГПУ).

Тепер по суті заяви про злочин. У ній я виклав:

1) незаперечні законні підстави для України розірвати газові контракти з "Газпромом";

2) ознаки злочину посадових осіб АМК і ГПУ, які не зробили цього дотепер, попри мої попередні депутатські звернення і запити.

Підставами для розірвання контрактів з "Газпромом" є грубі порушення антимонопольного законодавства України.

Зафіксовані у контрактах умови постачання газу, насамперед формула його ціни, явно несиметричні зобов'язання сторін, нав'язані Україні величезні обсяги закупівлі газу, захмарні штрафні санкції проти України і жодних санкцій проти Росії, штучні й безпідставні обмеження на продаж і експорт газу Україною - усе це не має нічого спільного з економічною конкуренцією.

Газові контракти - це суцільний диктат і монополізм. І за духом, і за буквою нав'язаних Україні зобов'язань.

Щоби слідчі СБУ не витрачали багато часу, я вказав, які норми і яких саме законів порушено - це Закон України "Про Антимонопольний комітет України" (статті 7, 9, 13, 14, 22, 25), Закон України "Про захист від недобросовісної конкуренції" (глави 3 і 6), Закон України "Про захист економічної конкуренції" (статті 18, 19, 22, 24, 25, розділи IV, VII, VIII).

Виклав детально, на основі яких норм законодавства АМК має всі необхідні підстави і повноваженння, аби зупинити дію контрактів з "Газпромом".

Обґрунтував і міру відповідальності для тих посадовців АМК і ГПУ, які мали діяти - захищати інтереси держави, але не діяли, обмежувалися пустими відписками. Це кримінальні правопорушення за статтями 366 і 367 Кримінального кодексу України.

Додав до заяви про злочин моє листування з головою АМК Василем Цушком і генеральним прокурором Віктором Пшонкою (триває вже більше року). Починаючи з першого депутатського звернення до Цушка від 30.03.2012. Включно з депутатським запитом до Пшонки від 04.07.2012 (спікер оголосив його з трибуни Верховної Ради рік тому).

Запит до генпрокурора я назвав досить чітко і ясно - "Щодо злочинної бездіяльності посадових осіб Антимонопольного комітету України...", аби Пшонка почав діяти рішуче. Не дочекався. Тим не менше, бездіяльність АМК і ГПУ задокументовано - "рукописи не горять"...

Якщо СБУ діятиме згідно Закону, то абсолютно очевидно, що має бути негайно проведено досудове розслідування (з внесенням до Єдиного реєстру) і за його підсумками - винних посадових осіб АМК і ГПУ притягнуто до відповідальності. А головне, для країни, на підставі вказаних порушень антимонопольного законодавства України газові контракти 2009 року - буде розірвано.

Якщо ж СБУ діятиме (бездіятиме), як це дотепер робили АМК і ГПУ, і не стане на захист інтересів Української держави - тоді співучасниками злочину стануть голова СБУ Олександр Якименко і його підлеглі, задіяні в роботі над заявою про злочин. Так само, як і Віктор Янукович, якого я також повідомив про злочин і бездіяльність АМК і ГПУ.

Реєстрацією заяви про злочин я даю цій владі ще один шанс діяти, і діяти результативно: виконати вимоги Закону і на підставі його порушення - розірвати газові контракти з "Газпромом". !zn

Читайте також:

Суд не захотів порушувати справу проти Ющенка за вплив на газові переговори з Росією

Успішний досвід боротьби європейських компаній із "Газпромом" може бути доповнений новими сторінками

Суд відмовився зобов'язати Кабмін звернутися у Стокгольмський арбітраж щодо газових контрактів з РФ

Азаров не знайшов зачіпок, щоб розірвати газовий контракт з Росією 2009 року