UA / RU
Підтримати ZN.ua

Горизонтальна реформа держуправління в Україні отримала "3 з мінусом"

Орієнтовані на громадян сервіси - 2. Адміністративна процедура - 0.

Організація SIGMA, що заснована OECD та ЄС для оцінки якості держслужби, сервісів і управління в країнах світу, підготувала звіт по Україні за 2017-го і до середини травня 2018 року. Загальна оцінка ключовій горизонтальній реформи в Україні - 3 з мінусом з 5 можливих балів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Котляр. За її словами, єдина п'ятірка у звіті за адекватність надання і обсяг публічних послуг і адмінсервіси. Позитивно оцінюються результати в адміністративному судочинстві. Все інше виглядає сумно.

"Якість стратегічних засад реформи - 3. Ефективність її реалізації - 2. Повний провал у фінансовій частині реформи - фінансові стратегії не співвідносяться з реформою, хоча повинні йти рука об руку. Фінансова стійкість реформи оцінено в 0. Підзвітність і координація - 3. Загальним недоліком у всіх сферах, на думку експертів, є те, що обсяги фінансових ресурсів, необхідних для реалізації законопроектів, стратегій та ініціатив з реформування, рідко прораховуються належним чином, - пише оглядач. - Якість планування держполітики оцінено в 1. У сфері європейської інтеграції - 2, адже саме в цьому була головна ідея створення спеціальних "реформаторських кадрів у міністерствах з гідною оплатою праці за європейські кошти. Спроможність уряду впроваджувати політику, необхідну для зближення із законодавством ЄС, оцінена експертами SIGMA на 1. Передбачуваність і доступність актів уряду - 3. І окремо передбачуваність і розуміння політик уряду для бізнесу - 0. Причина, по якій бізнес залишається в тіні і бюджет недоотримує кошти".

Автор зазначає, що створена мережа ЦНАПів, але більшість з них не принесли бажаних результатів. Орієнтовані на громадян сервіси - 2. Адміністративна процедура - 0. Якість здійснення урядом моніторингу та звітності - 3. Прозорість, відкритість і законність процесу прийняття рішень - 3.

"Через відсутність відкритої інформації про розміри зарплати держслужбовців і прямого втручання керівника в розміри премії справедливість і змагальність системи винагород (премій) оцінено в 1, як і чесність та відкритість процедур по оплаті праці з заохоченням кращих", - підкреслює оглядач.

Детальніше про оцінку реформування влади читайте в матеріалі Алли Котляр "Реформа держуправління: спринтерський забіг не вдався" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".