UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головуюча в 2019 році в ОБСЄ Словаччина зазначила позитив у Донбасі

Словакаия поставила Україну на чолі пріоритетів як держави - голови ОБСЄ

Словаччина завершує головування в ОБСЄ. В кінці нинішнього року обов'язки держави-голови ОБСЄ перейдуть Албанії.

Врегулювання ситуації в Україні стало головним пріоритетом для Словаччини, повідомляє Борис Гандель, прес-секретар чинного голови ОБСЄ, словацького міністра закордонних справ Мирослава Лайчака, передає УНН.

"Україна знаходиться на чолі наших пріоритетів як держави - голови ОБСЄ, обов'язки якого з 1 січня 2020 року наша республіка передасть Албанії, - сказав він. - На території України відбувається найбільш небезпечний конфлікт в зоні ОБСЄ. На сході України відбувається війна і там гинуть люди. Словаччина дуже старається дієво допомогти у врегулюванні цієї ситуації".

Чинний голова ОБСЄ, глава словацької дипломатії Мирослав Лайчак, як підкреслив його прессекретар, кілька разів здійснював поїздки до України. Лайчак, зокрема, був на лінії зіткнення сторін конфлікту на Донбасі.

За цей рік, вважають в ОБСЄ, як сказав Гандель, відбулися видимі позитивні зміни. Серед названих позитивних змін були озвучені наступні: обмін полоненими, ліквідація мінних полів, відведення від лінії зіткнення важкої бойової техніки, відновлення моста в Станиці Луганській.

Тема врегулювання ситуації на сході України, за словами Ганделя, буде підніматися під час засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Братиславі.

Читайте також: Голова ОБСЄ Лайчак підтримує "план Штайнмайєра"

Нагадаємо, 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Він також повідомив про наміри домагатися його проведення у поточному місяці. Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Другий президент України Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість, що "формулу Штайнмаєра" на зустрічі "Нормандської четвірки" затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" та вибори на окупованій території до виведення російських військ.

У той же час, міністр закордонних справ Вадим Пристайко запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. При цьому він заявив, що "формулу Штайнмаєра" в 2016 році нібито погодив п'ятий президент України Петро Порошенко. Проте Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити лише після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.