Міністри закордонних справ держав "Великої сімки" у спільному комюніке від 11 квітня висловили повну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, а також висловилися за продовження санкцій проти Росії до припинення окупації української території.
Як повідомили в Міністерстві закордонних справ України, дипломати G7 усвідомлюють, що в Європі не може бути безпеки і стабільності, поки Росія не відмовиться від агресивної зовнішньої політики, спрямованої на зміну меж та розширення сфери впливу. Тільки повне дотримання міжнародного права та імплементація укладених угод може призвести до мирного врегулювання конфліктів.
Крім того, очільники МЗС G7 поклали на Росію відповідальність за систематичне порушення прав людини в окупованих районах Донецької та Луганської областей і аннексованому Криму.
"Ми вітаємо підтвердження з боку "Великої сімки" позиції щодо засудження спроби незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, яка призвела до репресій, численних порушень прав людини, а також дискримінації кримських татар та етнічних українців. Росія як держава-окупант повинна дотримуватися своїх зобов'язань за міжнародним правом. Зокрема вона повинна забезпечити дотримання прав людини в окупованому Криму", – зазначили в МЗС України.
Українське зовнішньополітичне відомство також висловило вдячність за підтвердження G7 прихильності виконання Мінських домовленостей і визнання того, що Росія повинна припинити вогонь, вивести війська з території України і повернути Україні контроль над державним кордоном.
Крім того, міністри закордонних справ країн "Великої сімки" позитивно оцінили результати інституційних та адміністративних реформ в Україні, однак зазначили, що багато роботи ще попереду.
Дипломати G7 закликали офіційний Київ зосередитися на реформі державного управління та політичної системи, реформу правосуддя, децентралізації, боротьбу з корупцією та сприянні розвитку громадянського суспільства.
Нагадаємо, під час зустрічі президента України Петра Порошенка з послами країн "Великої сімки" 27 березня було погоджено продовження політико-дипломатичного тиску на Росію, в тому числі шляхом збереження і при необхідності, посилення міжнародних санкцій.
Дипломати G7 висловили підтримку зусиллям українського уряду в сфері реформування країни, вказали на необхідність консолідації покращень у бізнес-середовищі для сприяння залученню іноземних та вітчизняних інвестицій.
Крім того, посли висловили стурбованість у зв'язку з внесенням змін до антикорупційного законодавства, зокрема, із запровадженням обов'язкового електронного декларування для представників антикорупційних неурядових громадських організацій.