Київська влада має приділяти більше уваги проблемам Закарпаття, якщо хоче бачити цей регіон у складі України, заявив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.
Відповідну заяву посадовець зробив в інтерв'ю для місцевого телеканалу, обговорюючи проблему облаштування дорожньої інфраструктури.
Так, в уривку з інтерв'ю, опублікованому прес-службою адміністрації, Рівіс розповів, що з обіцяних Києвом 300 млн грн на ремонт доріг у нинішньому році, на сьогодні профінансовано лише 70 млн. Облрада регулярно звертається до міністерства інфраструктури, прем'єр-міністра та Верховної Ради з проханням включити Закарпаття до експерименту щодо спрямування коштів, отриманих від перевиконання плану надходжень місцевої митниці, на ремонт місцевих доріг, однак домогтися від Києва позитивної відповіді місцевій владі не вдається.
Він також заявив, що центральна влада ставиться до місцевих посадовців і депутатів без поваги.
"І от сакраментальна фраза заступника міністра: "Якщо ми будемо надавати Вам кошти з понадпланових показників від митниці на розбудову доріг, то бюджет України буде не виконаний". Тобто, на їх думку, Закарпатська облрада і адміністрація недалекі в цьому питанні. Це при тому, що ми просимо не кошти від планових показників митниці, а лише 50 відсотків від позапланових надходжень, які не передбачені в бюджеті. Скажіть мені, яка повага до керівництва області у заступника міністра, безпосередньо міністра і прем'єр-міністра, з огляду на такі відповіді?", – висловився він.
Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи необхідно Закарпаттю збільшити кількість своїх депутатів у Верховній Раді аби лобіювати інтереси регіону, Рівіс заявив, що Києву варто не "забувати" про Закарпаття, щоб і далі бачити його у складі України.
"Я розумію це так: якщо уряд хоче бачити Закарпаття в складі України, то вони повинні не забувати, що наш край існує...", – підсумував він, додавши, що його область повинна бути у Києва на "нормальних рахунках" і отримувати кошти нарівні з іншими регіонами України.
У лютому минулого року держсекретар Угорщини з питань національної політики Арпад Янош Потапи заявив, що близько 94 тисяч жителів Закарпаття скористалися спрощеною процедурою отримання громадянства Угорщини.
За його оцінками, за даною процедурою Угорщина за весь час отримала 670 тисяч нових громадян з 710 тисяч іноземців, які подали запит на громадянство.
Законодавство України забороняє подвійне громадянство і, за словами міністра закордонних справ Павла Клімкіна, в Україні не буде інституту подвійного громадянства. Тому жителі Закарпаття, отримавши паспорти Угорщини, автоматично втратили українське громадянство.
У той же час, тема подвійного громадянства є традиційно актуальною на Закарпатті, де частина жителів є етнічними угорцями. Саме в цій області, згідно з останнім опитуванням КМІС на замовлення DT.UA залишається найбільший відсоток прихильників подвійного громадянства в Україні.