UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова "Слуги народу" розповів, коли заговорить українською

Разумков не має наміру переходити на державну мову до деокупації українських територій.

Голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що не переходитиме на державну мову до повернення до складу України окупованих Росією Криму та Донбасу.

"Якщо ми говоримо про мою українську мову, то я казав і кажу, що поки у нас є окуповані території на Сході, поки у нас анексований Крим, я під час ефірів використовуватиму російську мову - щоб ніхто не схотів прийти і мене тут "захищати". У мене все добре, як у людини, яка говорить російською мовою", - заявив він в ефірі телеканалу ICTV.

При цьому Разумков не вважає українську мову "головною проблемою українського суспільства", пише Lb.ua.

"Я не впевнений, що українська мова сьогодні є головною проблемою українського суспільства. Якщо ми говоримо про захист державної мови, то, звичайно, захищати і розвивати державну мову треба. Але, я вважаю, не тими механізмами та пропозиціями, які використовували представники попередньої команди", - додав очільник провладної політсили.

Позиція Разумкова - з 2:02:31.

Нагадаємо, 1 липня голова Офісу президента України Андрій Богдан запропонував дозволити окупованим РФ Донецьку та Луганську розмовляти російською мовою.

"Ми можемо Донецькій і Луганській областям дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир у країні? Ставимо питання – "так/ні". Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою... Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державну – українську, регіональну – російську і за умови, що після цього вони – територія України", - заявив голова ОПУ.

При цьому Богдан не згадав про те, що заборони на спілкування російською мовою як такої в Україні не існує. Після скандальної заяви голови ОП у президента Володимира Зеленського традиційно швидко відхрестилися від неї, заявивши про те, що сказане Богданом – його особиста позиція, а не позиція партії і влади.

25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. Зокрема, для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.