UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова МЗС Польщі виступив за введення миротворців у Донбас

На брифінгу в Нью-Йорку Яцек Чапутович підкреслив, що ООН потрібно брати участь у вирішенні конфлікту на сході України.

Польща виступає за введення миротворців ООН у Донбас, тому що це важливо для її власної безпеки, заявив голова МЗС Польщі Яцек Чапутович на брифінгу в Нью-Йорку, передає PAP.

Під час свого виступу Чапутович зазначив, що було б добре, якби ООН теж брала участь у вирішенні конфлікту на сході України, направивши туди миротворчі сили.

"Важко досягти угоди в цьому, але робота триває", - сказав польський міністр.

Він також заявив про те, що Польща є "однією з найбільш активних країн в цій області, тому що ситуація в Україні дуже важлива для її безпеки, також через приплив біженців звідти".

Чапутович також підкреслив, що в Польщі надають великого значення дотриманню принципу суверенітету та територіальної цілісності.

"Я зазначив, що це не лише історичні проблеми, сьогодні ми повинні проявляти велику обережність, щоб забезпечити повагу до міжнародного права", - пояснив він.

Голова МЗС Польщі також згадав про діяльність Росії, що виходить за рамки принципів міжнародного права, таких як анексія Криму або підтримка сепаратистів у Донбасі.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі такі, як Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює його як "гідний".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН у Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".