Посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв'ю німецькій газеті Die Welt 20 липня сказав, що позиція німецької делегації щодо повернення російської делегації в парламентську асамблею Ради Європи привела до підриву довіри багатьох українців до Німеччини в цілому.
"Хто б не був за це відповідальний в Берліні, а також у МЗС ФРН, українці вважають, що це було фатальною помилкою. Не в останню чергу це підірвало в Києві довіру до Німеччини", - заявив український посол.
Він зазначив, що за відновлення повноважень Росії в ПАРЄ проголосували вісім німецьких депутатів, в тому числі керівник делегації Німеччини Андреас Нік з правлячої партії Християнсько-демократичний союз, очолюваної канцлером Ангелою Меркель.
"Серед нас є багато людей, які стверджують, що Німеччина коли-небудь повернеться до "реальної політики" і за нашими спинами, жертвуючи інтересами України, домовиться з Росією", - сказав Мельник.
Нагадаємо, в червні ПАРЄ повернула Росії всі повноваження, незважаючи на те, що Москва не виконала жодної з семи резолюцій, які стали приводом для санкцій проти російської делегації.
Офіційною причиною зняття з Росії обмежень називається те, що без Ради Європи росіяни залишаться без захисту Європейського суду з прав людини.
В ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації в повному обсязі.
При цьому РФ не виконала жодну умову для повернення в організацію. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ в ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі у роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.
Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.
Детальніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".