UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голосування у Верховній Раді за Конституцією: онлайн-трансляція засідання

Дивіться онлайн-трансляцію засідання Верховної Ради на ZN.UA.

Верховна Рада сьогодні в понеділок, 31 серпня, має намір попередньо проголосувати зміни в Конституцію в частині децентралізації.

Згідно з порядком денним, ВР розгляне проект закону №2217а про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) від 01.07.2015 №1-1/495.

Доповідачем виступить представник президента України в парламенті Степан Кубів, співдоповідачем - голова комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич.

Вже з ранку трибуну Верховної Ради заблокували народні депутати від "Радикальної партії", щоб не допустити попереднього голосування за зміни в Конституцію в частині децентралізації.

Крім того, під будівлею Ради близько тисячі активістів протестують проти змін до Конституції.

31 липня Конституційний суд схвалив особливий статус Донбасу. "Запропоновані у законопроекті доповнення розділу 15 перехідних положень Конституції України пунктом 18 не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина", - йдеться у висновках КСУ.

КСУ також прийшов до висновку, що запропонований законопроект не спрямований на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України".

Розгляд законопроекту про так званий особливий статус Донбасу і про децентралізацію в Україні КСУ почав 27 липня, а вже 30 липня виніс рішення.

Положення про особливості місцевого самоврядування на окупованих територіях Донбасу є частиною змін у Конституцію. Законопроект в цілому спрямований на децентралізацію по всій території України і називається "Проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації в Україні)".

Сергій Рахманін у статті в DT.UA аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".