Вибори в Донбасі повинні проходити за українськими законами та стандартами і під спостереженням спостерігачів ОБСЄ, йдеться в підсумковому комюніке зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" в японській Хіросімі, яке було опубліковано 11 квітня.
Повідомляється, що проведення виборів у Донбасі передбачає "повне виведення всіх іноземних збройних формувань і устаткування з території України та повернення українського контролю зі свого боку міжнародного кордону".
Також країни G7 очікують, що Росія використовує свій вплив на бойовиків для виконання зобов'язань за Мінськими угодами в повному обсязі.
Крім цього, члени G7 заявили про стурбованість насильством уздовж лінії зіткнення, порушеннями угоди про припинення вогню і закликали всі сторони здійснити конкретні кроки, які б призвели до перемир'я, передбаченого Мінськими угодами.
Раніше представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний заявив, що вибори в окупованій частині Донбасу неможливо провести, оскільки "ДНР" і "ЛНР" категорично проти участі в них всеукраїнських партій.
У свою чергу глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що вибори в Донбасі довго відкладати не можна. Європейці сподіваються "у найближчі кілька тижнів" і при "сильному тиску" досягти домовленостей з виборів.
При цьому Росія готова впливати на "ДНР" і "ЛНР" в питанні проведення виборів у Донбасі.
За даними джерел DT.UA, президент Петро Порошенко розглядає можливість проведення референдуму, на якому громадяни України повинні висловити своє ставлення до ідеї автономії відторгнутих територій Донбасу. Такий референдум розглядається як альтернатива виборів в ОРДЛО.
Детальніше про вибори в ОРДЛО читайте в статті Сергія Рахманіна "Ходіння за мінським полю" в тижневикe "Дзеркало тижня. Україна".