UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гладковського затримали у справі закупівлі Мазів для оборони – екс-депутат

Автомобілі переробляли і постачали під брендом "Богдан".

Колишнього першого заступника глави РНБО Олега Гладковського затримали у справі закупки для потреб оборонної галузі автомобілів МАЗ, які перебрендували в концерні "Богдан", заявив колишній депутат Сергій Лещенко.

"Олег Гладковський затриманий у справі закупівлі для потреб оборонної сфери автомобілів МАЗ, які перебрендовувались і проходили "збірку" в автомобілі Богдан. ... Дана техніка надходила для потреб оборони без проведення тендеру і при наявності явного конфлікту інтересів, тобто за особистої зацікавленості Гладковського і Порошенка", - написав він у Telegram-каналі.

Корпорація "Богдан" була створена в лютому 2005 року шляхом об'єднання декількох підприємств, з метою реалізації масштабних інвестиційних проектів колишнім президентом Петром Порошенком і Олегом Гладковским. З 2012 по 2015 Гладковський керував корпорацією і стверджував, що повністю відійшов від справ підприємства. Після звільнення з РНБО він повернувся на посаду президента корпорації.

Раніше стало відомо, що фігурант справи про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі" Олег Гладковський в четвер вдень намагався вилетіти з України, але його не випустили на паспортному контролі в аеропорту "Бориспіль". Після цього він був затриманий співробітниками НАБУ, що було погоджено з керівництвом Генпрокуратури.

Нагадаємо, наприкінці лютого було оприлюднено розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і голова "Укроборонопрому" Павло Букін. При цьому голову держконцерну та трьох з п'яти членів наглядової ради призначає саме президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".