Українська сторона готує жорстку відповідь на видання в бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) декларації про "спільні цінності" з путінською Росією, заявила перший віце-спікер Верховної Ради України, учасник переговорного процесу в Мінську Ірина Геращенко.
За її словами, українська делегація в асамблеї була вкрай розчарована позицією президента ПАРЄ Педро Аграмунта, який озвучив заяву про "спільні цінності" ПАРЄ та РФ.
"в нас точно не спільні цінності з країною, яка порушує міжнародне право і захоплює територіі іншої суверенної країни; в нас не спільні цінності з країною, де катують полонених, яка з " Градів" і " Буратіно" вбиває дітей і цивільне українське населення; не виконує жодної резолюціі ПАРЄ; плює на Будапештський меморандум і Мінські угоди; голосує за війну і розв'язує цю війну; влаштовує новий геноцид кримським татарам; поводиться як вірний правонаступник режиму Сталіна", - висловилася віце-спікер на своїй сторінці в Facebook.
Як повідомила Геращенко, українська делегація вже підготувала лист на ім'я генсека РЄ Янгланда з вимогою пояснити позицію Асамблеї.
"Ми вже підготували лист від нашої делегації на ім'я Генсека РЄ Янгланда з вимогою пояснити його відповідь на сесії ПАРЄ те, що інформація про порушення прав людини на Донбасі та в Криму не потрапила в його звіт, тому що туди не пускають моніторингові місії. Звернемося до делегацій інших країн - членів ПАРЄ з проханням підтримати нас у цій позиції", - підкреслила вона.
За словами Геращенко, тільки "жорстка і активна позиція" в зовнішній політиці змусить європейських політиків не забувати про Крим та Донбас.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що здивований і розчарований виданої бюро ПАРЄ декларацією про "спільні цінності" з путінською Росією.
Нагадаємо, 24 червня, в ході засідання бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), координуючий орган асамблеї, незважаючи на гострі дебати, подав декларацію про спільні цінності з РФ та необхідність "руху назустріч" з Кремлем.
Раніше повідомлялося, що в ПАРЄ обговорюють можливості повернення в асамблею російської делегації на повноправній основі. Так, Російська делегація може повернутися для участі в асамблеї ПАРЄ після виборів і оновлення Держдуми РФ, заявив депутат від Нідерландів Тіні Кокс.
Наразі, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно відповідної резолюції, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах. З тих пір санкції щодо російської делегації двічі продовжувалися, а у відповідних резолюціях асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити військову агресію в Донбасі і вивести російські війська з території України.
У січні цього року повідомлялося, що РФ не зможе сформувати свою делегацію в ПАРЄ, поки не проведе парламентські вибори.