Перший заступник голови Верховної Ради і представник України в Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко вказала спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на неприпустимість вживання термінів "ДНР" і "ЛНР" по відношенню до окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Політик також нагадала про необхідність дотримуватися термінології, передбаченої Мінськими домовленостями.
"В окупованій Горлівці, під час звільнення українських заручників, до мене підійшла представниця СММ ОБСЄ і запитала, скільки громадян, у свою чергу, були переміщені до "ЛНР-ДНР". Я покликала українські ЗМІ й у їх присутності публічно звернула увагу цієї дами-спостерігача, що вона має дотримуватися термінології Мінських угод, де окуповані території - це ОРДЛО і немає ніяких "ДНР-ЛНР", - написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook у четвер, 4 січня.
За її словами, спостерігач вибачилася.
"Це не питання лексики, а питання ставлення спостерігачів до цих територій. І воно повинно відповідати Мінськими угодами, згідно з якими Горлівка, Донецьк, Луганськ - це Україна!" – підкреслила політик.
Як повідомлялося, 27 грудня, на КПВВ "Майорське" в районі Горлівки Донецької області відбувся обмін утримуваними особами.
Президент України Петро Порошенко відзначив важливу роль керівництва США, Франції та Німеччини, а також ОБСЄ, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій для розблокування процесу обміну з боку Кремля.
У результаті обміну з полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українця в обмін на 233 бойовика, засуджених і помилуваних в Україні.
Спочатку планувалося проведення обміну в форматі "74 на 306", але 43 бойовика, які відбули покарання в українських тюрмах, проігнорували можливість відправки на окуповану територію. Ще 26 осіб відмовилися брати участь в обміні.
Крім того, за словами бойовиків "ДНР", одна українська заручниця воліла залишитися в окупованому Донецьку разом із сім'єю.
За даними СБУ, на території ОРДЛО терористи утримують ще 103 заручники, десятки людей – незаконно утримуються на території Росії. Ще 402 українських військовослужбовців вважаються зниклими безвісти.