UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генпрокуратура не знайшла кримінальної складової в офшорах Порошенко

Ставленик президента, Шокін, більше не очолює Генпрокуратуру, але відомство анітрохи не змінилося.

У "Панамських документах" про офшорні компанії президента України Порошенка немає "кримінальної складової", заявив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко.

"Генпрокуратура не вбачає складу злочину в інформації, оприлюдненій окремими ЗМІ щодо президента України Петра Порошенка", - сказав Куценко.

3 квітня Центр досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Зокрема, у матеріалах йдеться, що президент України Петро Порошенко у 2014 році створив три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшори йому були потрібні для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

У Національному антикорупційному бюро України вже заявили, що за законом не можуть починати досудове розслідування щодо чинного президента.

Читайте також: Прем'єр Ісландії може піти у відставку через скандал з офшорами

Як повідомлялося, 3 квітня Петро Порошенко заявив, що указ про звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора вже підписаний і Верховна Рада повинна розглянути кандидатуру нового глави ГПУ найближчим часом.

Перед візитом президента України Петра Порошенка до США авторитетне американське видання New York Times в редакційній статті писало, що ані МВФ, ані країни-донори, включаючи США, не збираються вкидати гроші лопатою в "корупційне болото". При цьому, як зазначала газета, Порошенко не може просто замінити генпрокурора Шокіна на одного з його "дружків". Він повинен негайно поновити на посаді Сакварелідзе і почати широку публічну дискусію щодо кандидатури нового глави ГПУ. Це необхідно для впевненості в тому, що новий генпрокурор був націлений на реформи, а уряд його в цьому підтримувати.