UA / RU
Підтримати ZN.ua

Габріель озвучив позицію Берліна щодо миротворців у Донбасі

Глава МЗС Німеччини розкритикував пропозиції російської сторони, вказавши на небезпеку формування "нових кордонів" в Україні.

Німеччина наполягає на розміщення миротворців на всій території ОРДЛО, включаючи неконтрольований ділянку кордону

Німеччина наполягає на розміщення миротворців на всій території ОРДЛО, включаючи неконтрольований ділянку кордону

Міжнародний миротворчий контингент ООН має бути розміщений на всій території окупованих районів Донецької та Луганської областей, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель.

"Це повинна бути озброєна і міцна миротворча місія ООН, яка знаходиться на всій окупованій території", - підкреслив Габріель під час виступу на спільному з головою МЗС України Павлом Клімкіним брифінгу в Києві в середу, 3 січня.

Німецький дипломат розкритикував пропозиції російської сторони, яка виступає категорично проти присутності миротворців будь-де, крім безпосередньо лінії розмежування.

"Миротворча місія не повинна тільки охороняти, як нечисленна група, представників ОБСЄ і перебувати тільки на лінії зіткнення. Інакше це буде новий кордон в Україні", - пояснив керівник зовнішньополітичного відомства Німеччини.

Габріель повідомив, що Німеччина і Франція ведуть роботу в ООН з погодження мандата миротворчої місії.

"У нас є спільне переконання, що необхідно ввести міжнародну місію ООН. І це вимагає від нас зусиль. Але обов'язковою умовою і метою має бути відновлення територіальної цілісності України", - підсумував глава МЗС Німеччини.

Габріель також висловив надію, що мандат вдасться узгодити до президентських виборів в Росії.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що якщо у зону проведення АТО не буде введений миротворчий контингент, збройний конфлікт у Донбасі буде заморожений.

Голова українського зовнішньополітичного відомства вказав на маніпулятивність заяв керівника МЗС РФ Сергія Лаврова, який поставив знак рівності між введенням миротворців і окупацією регіону.

Крім того, РФ категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".