UA / RU
Підтримати ZN.ua

G7 і СБ відреагували на скасування статті про незаконне збагачення

Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Група G7 і Світовий банк прокоментували рішення Конституційного суду України про скасування статті про незаконне збагачення, назвавши його "великою поразкою в боротьбі з корупцією". Про це йдеться в спільній заяві G7 і СБ, опублікованій в понеділок.

"Нещодавнє скасування відповідальності за незаконне збагачення в Кримінальному кодексі - це поразка в боротьбі з корупцією в Україні. Це послабило вплив всієї антикорупційної архітектури, включаючи Вищий антикорупційний суд, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, повинен був винести рішення у значній кількості справ про незаконне збагачення", - йдеться в повідомленні.

"Це також вплинуло на здатність Національного антикорупційного бюро розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади", - додали посли.

Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка", "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу".

У ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а експерти антикорупційної ініціативи EUACI розкритикували рішення КСУ та його мотиваційну частину.

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.