UA / RU
Підтримати ZN.ua

Freedom House закликала Януковича відхилити закони, що обмежують права людини

Freedom House із засудженням ставиться до прийнятих Верховною Радою України законів, що передбачають кримінальну відповідальність за наклеп.

Міжнародна організація Freedom House закликає президента України Віктора Януковича відхилити прийняті Верховною Радою закони, які порушать зобов'язання країни з дотримання прав людини.

"Freedom House рішуче засуджує прийняття Верховною Радою України законодавства, яке передбачає кримінальну відповідальність за наклеп, за російським прикладом "іноземного агента" вводить обмеження для громадських об'єднань, що отримують фінансування з-за кордону, і передбачає покарання за участь в акціях протесту", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті організації.

Голова організації Девід Кремер зазначив, що йому сумно спостерігати, як "демократично обраний уряд України все більше віддаляється від демократичних устремлінь народу України".

Раніше повідомляли про те, що 3 підтримала введення відповідальності за поширення наклепу, в тому числі в інтернеті. Відповідне положення закріплено в законі № 3879 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян".

Згідно з законом, Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 151 "Наклеп". Під наклепом автори (регіонали Вадим Колесніченко і Володимир Олійник) розуміють "умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи".

Як покарання передбачено штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на термін до двохсот годин, або виправні роботи на термін до одного року. Окремим пунктом виділено "наклеп у творі, що публічно демонструється, чи в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, а так само здійснений особою, раніше судимою за наклеп".

Таке порушення карається штрафом від п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на термін від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на термін до одного року.

У той же час наклеп, разом з обвинуваченням у здійсненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, тепер може каратися виправними роботами на термін від одного до двох років або обмеженням волі на термін до двох років. Закон (у більшості пунктів) набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. !zn

Читайте також:

Медіа-організації закликають Януковича ветувати закон, яким запроваджується цензура

Депутати доповнили Кримінальний кодекс статтею про наклеп

Томенко: Якщо Янукович підпише закон Колесніченка-Олійника, свобода слова буде офіційно заборонена