UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція та Німеччина були найбільшими експортерами зброї для Росії – дослідження

Країни-члени ЄС експортували зброю до Росії попри ембарго 2014 року. Крім згаданих, найкрупнішими постачальниками зброї були також Італія, Австрія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Фінляндія, Словаччина та Іспанія.

Ракети, літаки, торпеди, бомби – усю цю летальну зброю Росія продовжувала купувати в країн ЄС щонайменше до 2020 року. Згідно з публічними даними, проаналізованими Investigate Europe, десять держав-членів експортували військове обладнання на суму 346 мільйонів євро, незважаючи на ембарго, накладене після анексії Криму в 2014 році. Частина цієї зброї може бути використана проти України зараз.

«Наші долі пов’язані. Україна є частиною європейської родини. Агресія Володимира Путіна – це агресія проти всіх принципів, які нам дорогі», – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на Версальському саміті 11 березня, який був демонстрацією того, як Європейський Союз намагається об’єднатися після російського вторгнення в Україну.

Читайте також: Єврокомісія хоче виділити 3,4 мільярда євро країнам ЄС для українських біженців

Журналісти Investigate Europe позиціонують себе як фактчекери, які “вказують на відповідальні транснаціональні, щоб зробити можливим притягнення їх до відповідальності” у випадку зловживань.

Натякаючи на нещирість згаданих слів дер Ляєн, вони зазначають, що трохи більше року тому  Путін і його армія все ще були хорошими клієнтами європейської збройової промисловості. Згідно з даними офіційної Робочої групи Ради з експорту звичайних озброєнь (COARM), проаналізованих IE, третина країн-членів Європейського Союзу експортувала зброю до Російської Федерації.

Читайте також: Єврокомісія закликала країни негайно зупинити видавати "Золоті паспорти" інвесторам із РФ та Білорусі

“Ці дані з усіх офіційних реєстрів експорту зброї всіх 27 членів показують, що в період з 2015 по 2020 рік щонайменше 10 країн-членів ЄС експортували до Росії зброї на загальну суму 346 мільйонів євро. Франція, Німеччина, Італія, Австрія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Фінляндія, Словаччина та Іспанія – різною мірою – продали Росії «військове обладнання».

Наше дослідження показує, що термін «військова техніка» є широким і може включати ракети, бомби, торпеди, гармати та ракети, наземні транспортні засоби та кораблі”.

Нагадаємо, в лютому глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про всеосяжну підтримку України з боку європейської спільноти та всього цивілізованого світу у боротьбі з путінськими окупантами і запевнила, що Європа ще більше посилить санкції проти Кремля.