Депутат Єгор Фірсов заявив про вихід з фракції Блоку Петра Порошенка. Про це парламентарій написав у своєму блозі на "Українській правді".
"Це рішення далося мені дуже непросто. Я підійшов до нього виважено, обмірковував декілька днів, але зрозумів, що іншого виходу у мене немає. Тому я виходжу з фракції "Блоку Петра Порошенка", - написав Фірсов.
Він пояснив, що хотів вийти з фракції ще тоді, коли вона не підтримала рішення про позбавлення мандата Ігоря Кононенка.
"Але колеги порадили не робити необачних кроків. Я трохи охолов, порадився з людьми, думкою яких дорожу, і не змінив свого рішення. Залишатися у фракції разом з паном Кононенком я більше не можу, так як не згоден покривати його корупційну діяльність і не хочу, щоб мене асоціювали з нею", - заявив Фірсов.
"Після голосування за Кононенко я зрозумів, що більшість моїх колег по фракції свідомо покриває корупційні схеми "нової сім'ї", причому роблять вони це навіть тоді, коли про цю корупцію відкрито говорять наші журналісти і західні партнери. Я бачу, як фракція БПП, завдяки кільком людям, впевнено повторює шлях Партії регіонів", - обурився Фірсов.
"Історія з Айварасом, якого я поважаю, стала останньою краплею. Я більше не можу залишатися у фракції "Блок Петра Порошенка". Розумію, що колишні колеги можуть помститися і позбавити мене мандата, але я не тримаюся за депутатське крісло. На відміну від корумпованої верхівки БПП, воно не приносить мені грошей", - сказав він.
Фірсов додав, що найбільше йому незручно перед виборцями, які повірили.
"Обіцяю, що буду використовувати всі наявні важелі, щоб боротися проти корупції та оприлюднювати усі відомі мені факти", - заявив він.
Він також нагадав, що не підтримував рішення керівництва "УДАРу" про злиття з "БПП".
3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав зростання тиску з боку близької до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.
У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".
Нагадаємо, заява про відставку глави МЕРТ Айвараса Абромавичуса викликала широкий суспільно-політичний і міжнародний резонанс. Про недопустимість звільнення міністра завили посол США в Україні Джеффрі Пайетт, представник Держдепартаменту Джон Кірбі та європейські дипломати.
Зазначимо, що фракція "БПП" всередині неоднорідна, в ній присутні, як мінімум, дві конфліктуючі групи. Між ними неодноразово відбувалися тертя.
25 листопада минулого року народний депутат Мустафа Найєм повідомив про створення у фракції БПП "Антикорупційної платформи", до якої увійшли 15 депутатів.