Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, чому в прийнятому Радою держбюджеті-2021 не були враховані правки голови МОЗ Максима Степанова.
За його словами, бюджет, в порівнянні з 2019 роком, на медицину виріс на 50 млрд., а в порівнянні з 2020 роком - на 36 млрд. За підсумками першого кварталу бюджет на медицину може бути переглянутий, якщо будуть джерела доходу.
«Поправки Степанова» не можуть бути враховані апріорі, бо він член уряду і уряд проголосував бюджет і подав його на Верховну Раду. Тому це просто політичні інсинуації. Коментувати коментарі Степанова я не хочу», - повідомив Марченко.
У свою чергу Максим Степанов зазначив, що знайти кошти на підвищення зарплат медикам за рахунок урізання інших програм МОЗ не може.
"Тому що "різати" інші програми - означає забирати з лікування інших хвороб. А хто може піти на те, щоб сказати: Це важливо, а це не має значення?", - підкреслив міністр в коментарі НВ.
За словами Степанова, фінансування програм лікування онкологічних захворювань або діабету не знизять, але і не підвищать. Зарплати лікарів також залишаться на колишньому рівні - до 9 тисяч з урахуванням доплат.
Він підкреслив, що українська охорона здоров'я залишиться в тих же умовах.
«З тими самими зарплатами для медичних працівників. І з тими ж "кульочками", з якими ми бачимо людей, які приходять до лікарень, самостійно закуповуючи ліки», - додав Степанов.
Як повідомлялося, голова МОЗ Максим Степанов відстоював підвищення зарплат для медиків у 2021 році до 12-25 тисяч гривень.
14 грудня парламентський комітет з питань бюджету затвердив проект держбюджету на наступний рік, підготовлений до другого читання. Документ під час засідання комітету підтримали представники фракцій "Слуга народу", "Батьківщина", ОПЗЖ і група "За майбутнє".
Про те, чи стане держбюджет бюджетом можливостей для розвитку, читайте в статті Юлії Самаєвої "Про недоліки планування і ризики виконання".