UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фельдгузен: Україна є одним з пілотних партнерів Німеччини для транзиту водню в Європу

Проте спершу наша країна повинна вирішити питання інвестування в "зелену" енергетику.

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен часто обговорює з українськими партнерами той факт, що використання газу і його транзит – явище тимчасове. В інтерв'ю Тетяні Силіній для ZN.UA вона розповіла, що Німеччина вирішила повністю відмовитися від вуглецевих джерел енергії до 2045 року.

"Я говорила з експертами: нам ще потрібно досить багато газу до, можливо, 2032 року, але потім його використання дуже сильно зменшиться, і нам треба думати, що буде пізніше. Я знаю, що Україна зараз і надалі боротиметься з ПП2, але водночас потрібно думати і про свої дуже великі можливості в інших сферах. У тому числі і про водень і його транзит до Європи, тому що вся наша система через 15 років буде перебудовуватися на водень", - розповідає пані Посол. 

Фельдгузен наголошує на тому, що для України важливо знайти солідний фундамент для розвитку. Йдеться не про вугілля або газ, а про "зелену" енергію - водень. 

"І ми повинні дати Україні можливість заробляти на цьому гроші. Думаю, це дуже важливо, - переконує пані Посол Німеччини. - Це точно буде спільний проєкт. Україна розглядається як пілотний партнер у цій сфері. Тому що для «зеленого» виробництва водню потрібно дуже багато можливостей у «зеленій» енергії, які Україна теоретично має, — вітер і сонце. Україні зараз потрібно вирішувати проблеми з інвесторами в «зелену» енергію. Це комплексна тема. Я знаю, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль дуже хоче знайти рішення в цій сфері, тому що це перший крок для приходу інвесторів. Ми тут у посольстві з багатьма партнерами про це вже говорили, маємо ідею, щоб дійсно зацікавлені фірми в Німеччині і в Україні співпрацювали, щоб почати довгостроковий проєкт, де теж подумати про транзит. Можливо, навіть про нову трубу — воднепровід з України до Європи. Я не експерт, але фахівці кажуть, що для водню потрібні інші, більш міцні трубопроводи, ніж для природного газу". 

За словами Фельдгузен, газотранспортну систему, яка існує в Україні сьогодні, можна використати для транспортування у Європу невеличкої частини водню - 25%.

"Наскільки я розумію, нам треба думати про новий підхід до транзиту водню в Європу. Але Україна точно є одним із наших пілотних партнерів. Думаю, що це проєкт на майбутнє, бо він про "зелену" енергію, від якої в майбутньому ніхто не захоче відмовлятися. І для таких проєктів німецький уряд хоче дати і державні гарантії. Нинішній уряд уже не встигне вирішити це питання остаточно, бо у нас незабаром парламентські вибори, але це буде одним із перших завдань для нового уряду", - пояснила Посол. 

Читайте також: Якщо щодо нового транзитного контракту не домовляться, то в ГТС України можуть закачати водень – Вітренко

Ангела Меркель під завісу свого канцлерства шокувала українців і багатьох європейців своєю пропозицією запросити Владіміра Путіна на саміт з Євросоюзом. І це при тому, що в Україні і без того останнім часом наростає роздратування і нерозуміння позиції Берліна з багатьох питань.

Навіщо Меркель це зробила? Чому Німеччина виступає проти надання Україні ПДЧ? Чому відмовляється продавати нам зброю для захисту від Росії? Чи буде вона компенсувати нашій країні втрати від запуску «Північного потоку-2»? Ці та інші запитання Тетяна Силіна поставила в інтерв’ю Надзвичайному та Повноважному Послу ФРН в Україні Анці Фельдгузен.