UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ескалація на кордоні з Білоруссю можлива в будь-який момент: в МВС назвали причину

Зараз територію охороняють 8 тисяч військових. 

Міністерство внутрішніх справ має інформацію про те, що наразі у сусідній Білорусі перебуває близько 5 тисяч мігрантів з Близького Сходу, тому ескалація на кордоні може трапитися в будь-який момент. Хоча українські силові структури й переведені в стан вищої бойової готовності, у МВС закликають мешканців прикордонних областей повідомляти, якщо ними будуть помічені невідомі особи, повідомляє "УНІАН"

"Ми реагуємо на всі ці можливі загрози шляхом посилення наших сил і засобів, які знаходяться в безпосередній близькості до державного кордону України", - сказав перший заступник очільника МЗС Євген Єнін, додавши, що Україна контактує з даного питання з Польщею. 

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в свою чергу анонсував перевірку ситуації на кордоні, де станом на сьогодні вже знаходиться 8 тисяч військових. 

"Нацполіція активно комунікує з населенням, попереджаючи про можливі проникнення окремих груп нелегальних мігрантів. НПУ звертається з проханням інформувати правоохоронні органи про можливу появу незнайомих осіб у прикордонних районах", - зазначив заступник міністра.

Читайте також: Конфлікт Білорусі та ЄС набуває військового забарвлення — республіка наростила сили ППО

8 листопада білоруські журналісти опублікували відео того, як чисельний натовп мігрантів прямує до польського кордону. Журналісти підкреслили, що людей супроводжували озброєні люди із собаками, тобто їхнє пересування було організованим.

Після цього міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив про стан бойової готовності на кордоні з Білоруссю. Заступник міністра закордонних справ Пьотр Вавжик звинуватив владу у Мінську в тому, що вона домагається ескалації конфлікту, яка призведе як мінімум до загибелі однієї зі сторін.

Учора експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільc Шмід запропонував відкрити білоруським мігрантам контрольований шлях до Польщі, а після цього доправити в Україну, де вони мають пройти через процедури отримання притулку. Секретар РНБО Олексій Данілов відреагував на таку пропозицію, зауваживши, що Німеччина може зробити те ж саме: "У нас є пропозиція соціал-демократам у Німеччині взяти їх (біженців у Білорусі - ред.) собі додому по 2, по 3, по 5. Якщо мало місця, то в Бундестазі – в них там є кабінети"

Про те, як Польща протистоїть "міграційній війні", розв'язаній диктатором Білорусі, читайте в статті Олександра Шевченка "Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість".