UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС розширив санкції проти керівництва Лівії

Рада міністрів закордонних справ ЄС затвердила нові санкції проти фінансових організацій Лівії та членів керівництва країни. Про це повідомили дипломати в кулуарах засідання Ради ЄС, яке проходить у Брюсселі.

У відповідності з новим рішенням, список осіб розширено ще на 11 осіб, в основному, членів уряду Лівії.

Заморожуються їхні авуари в Європі, забороняється в'їзд на територію ЄС. Досі у списку було 27 прізвищ, включаючи самого лівійського лідера Муамара Каддафі.

Тим самим рішенням Ради ЄС розширено і список фінансових організацій Лівії, на які поширюються санкції. Досі в ньому було п'ять організацій, у понеділок їх стало тринадцять. Серед них - Центральний банк Лівії і суверенні фонди, які розпоряджаються прибутками від нафти. Окрім того, санкції тепер поширюються на інвестиційні фонди, державні фінансові установи та банки.

Санкції набудуть чинності після публікації списків в офіційному віснику ЄС.

Водночас, ЄС поки формально не ввів жодних заходів щодо нафти та газу Лівії, хоча в резолюції Ради Безпеки ООН, прийнятій у четвер, йдеться про санкції щодо Національної нафтової компанії Лівії.

Віце-канцлер Німеччини Гвідо Вестервелле після прибуття на нараду до Брюсселя сказав журналістам, що Берлін виступає за санкції стосовно нафтогазової галузі Лівії, щоб не дати можливості М.Каддафі отримувати нові гроші для наступу на прихильників опозиції.

Нагадаємо, 18 березня Україна схвалила резолюцію РБ ООН щодо Лівії.

Як повідомлялося, прийнята резолюція передбачає закриття повітряного простору для лівійської авіації, можливі бойові дії без застосування наземних сил, а також заморожування рахунків національної нафтової компанії Лівії та її центрального банку, які пов'язують з лідером країни Муамаром Каддафі.

Тим часом, влада Лівії вже заявила, що даний документ загрожує єдності Лівії.

За проект резолюції, поданий делегаціями Лівану, Великобританії, Франції і США, проголосували 10 із 15 країн-членів РБ ООН. П'ять країн - Росія, Китай, Німеччина, Індія та Бразилія - ​​від голосування утрималися.

Влада Німеччини назвала прийнятий документ «ризикованим», тоді як Франція заявила, що готова завдати по Лівії удар.

За матеріалами Інтерфакс-Україна