Підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє істотний прогрес у вирішенні означених Європейським Союзом проблем: рішення проблем виборчого законодавства, виборчого правосуддя та імплементація реформ, закладених у порядку денному асоціації.
«Рада підтверджує свої зобов'язання підписати вже парафовану Угоду про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну 3, так скоро, як тільки українська влада продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у трьох згаданих сферах, можливо, до саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013. Підписання може супроводжуватися попереднім набранням чинності окремих частин угоди», - сказано в прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики, засідання якої на рівні міністрів закордонних справ відбулося у понеділок, 10 грудня, в Брюсселі.
ЄС вкотре висловив свою «сильну стурбованість у зв'язку з політично мотивованими судимостями колишніх членів уряду, які стали наслідком судових процесів, які не відповідали міжнародним стандартам у плані справедливого, прозорого і незалежного судового процесу» і жаль про те, що це «не дозволило опозиційним лідерам брати участь у парламентських виборах».
«Рада ЄС очікує, що влада без зволікання усуне випадки політично мотивованих вироків, а також зробить інші кроки з формування судової системи для запобігання подальших прецедентів», - йдеться в документі.
Нагадаємо, що в грудні 2011 року на саміті в Києві лідери Євросоюзу відмовилися підписувати Угоду про асоціацію через проблеми з демократією в Україні. !zn
Читайте також:
В інтернеті опублікували текст угоди про асоціацію України і ЄС
У ЄС озвучили можливі терміни підписання угоди про асоціацію з Україною
Угода про зону вільної торгівлі з ЄС технічно підготують до кінця року