UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган засудив порушення прав людини в окупованому Росією Криму

Порошенко провів телефонну розмову з Ердоганом.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в телефонній розмові з президентом України Петром Порошенко засудив порушення прав людини в окупованому Росією українському Криму.

"Співрозмовники засудили порушення прав людини в окупованому Росією Криму. Президент Ердоган вчергове наголосив на невизнанні результатів російських парламентських виборів на території окупованого півострова", - йдеться в повідомленні прес-служби президента України.

Також наголошується, що Порошенко проінформував Ердогана про збільшення терміну безвізового перебування з 60 до 90 днів протягом 180-денного періоду для турецьких громадян на території України.

Аналогічне рішення щодо українських громадян уряд Туреччини ухвалив раніше.

Під час розмови Порошенко привітав турецький народ з 93-ю річницею проголошення Республіки Туреччина, яка відбудеться незабаром.

Сторони домовилися активізувати переговори щодо зони вільної торгівлі та обговорили порядок подальших контактів на вищому рівні.

Нагадаємо, 20 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу та обговорив з ним перспективи двостороннього співробітництва та положення татар в окупованому Криму.

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувала роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

Меджліс кримськотатарського народу звернувся до міжнародних організацій з закликом посилити санкції проти Російської Федерації до повної деокупації анексованого Криму.

Як пише у своїй статті на сторінках "Дзеркала тижня. Україна" Валентина Самар, Меджліс, попри репресії й загрозу заборонити діяльність, отримавши тавро екстремістської, а то й терористичної організації, закликав до бойкоту, і заклик підтримали не тільки кримські татари. У відповідь - новий оберт репресій. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що репресії у Криму слід розглядати як репресії і за релігійною ознакою, і відносно кримськотатарського народу загалом.

Про репресії у Криму та про те, чому РФ наразі веде боротьбу проти Хізб ут-Тахрір детальніше читайте у статті Валентини Самар "Сила дулі в кишені" в тижневику "Дзеркало тижня Україна".