UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти вважають, що складність завдань, які стоять перед новою командою Мінрегіону — максимальна

Багато залежить від того, хто обійме посаду профільного заступника з регіональної політики.

Нещодавнє об’єднання під дахом одного міністерства Мінрегіону та Мінінфраструктури — досить ризикований експеримент влади. ZN.UA уже писало про те, як із нового затвердженого Положення випадково випали функції, що стосуються регіональної політики. Хоча Положення оперативно поправили, складність завдань, які стоять перед новою командою Мінрегіону, — максимальна. Як і відповідальність. Що і позначають у цій статті  "Державна регіональна політика 2023: бути чи не бути?"її автори — експерти Анатолій ТкачукЮрій Третяк та Іван Лукеря., що брали безпосередню участь у децентралізації та створенні нової регіональної політики, яку поствоєнна Україна повинна розвивати, а не поховати.

"Мінінфраструктури, яке тепер стало центральним органом виконавчої влади, відповідальним за формування та реалізацію державної регіональної політики, стоїть перед значними викликами, ключовим із яких, напевне, є виклик філософський — як перейти від кілометрів до згуртованості; від мостів до людей, які ними користуються; від швидкісних потягів до зв`язування місцевих, регіональних і національних транспортних мереж", - пишуть автори.

Експерти наголошують, що Мінінфраструктури має досягнути спільних дій між різними учасниками відбудови — бізнесом, місцевим самоврядуванням, міжнародними донорами, щоб забезпечити  нагальні потреби українців, які постраждали від війни і яких потрібно вмотивувати повернутися в Україну.

За словами авторів, проєкт відбудови України війни є наймасштабнішим і найскладнішим проєктом відновлення після Другої світової війни.

Для того, щоб відновлення забезпечило стрімкий розвиток України, експерти рекоментують виконати ряд необхідних  завдань:

Автори зазначають, що завдання складні і їх багато, але їхнє вирішення необхідне і можливе.

"Міністерство та його працівники мають можливість увійти до історії відновлення та розвитку України. У якому статусі залежить вже від них", - додали автори.

Сьогодні Кабмін звільнив заступника міністра з питань місцевого самоврядування і децентралізації В'ячеслава Негоду, а також Івана Лукерю – заступника з регіональної політики в міністерстві розвитку громад і територій.  Поки не зрозуміло хто в новій команді, зрештою, куруватиме ці ключові напрямки. За інформацією джерел ZN. UA Іван Лукеря мав обійняти посаду заступника міністра з регіональної політики. Щонайменше такі домовленості були в рамках комунікації нового міністерства з профільним парламентським комітетом. Від того, хто займе цю позицію - компетентний професіонал, який знає суть реформи, яка зараз перебуває на своїй вирішальній завершальній стадії, або новачок, який не знає контексту, і залежатиме здатність нового міністерства виконати вищезазначені завдання.