UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт пояснив, коли МВС перестане бути службою безпеки партії при владі

Глава МВС не повинен мати права вичищати апарат, звільняти і відсіювати людей, виходячи з особистих або політичних інтересів.

Модель МВС не може відрізнятися від інших міністерств, а на відомство повинні поширюватися основні європейські стандарти держслужби, заявив DT.UA колишній слідчий, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, говорячи про реформу МВС в Україні.

"Хоч би якою азіатською і дикою ми називали Росію, але навіть там давно ухвалено загальний закон про державну службу. Тобто незалежно від того, служиш ти в армії, СБУ, поліції чи працюєш у міністерстві сільського господарства, на твоє відомство поширюються основні європейські стандарти держслужби: деполітизація, децентралізація і прозорість", - заявив він.

Читайте також: Через рік МВС назвало імена підозрюваних у замаху на Парубія

За його словами, міністр і заступники повинні бути політиками і колегіально узгоджувати політику, яку міністерство проводить через ВР.

"Ключовий зам – держсекретар. Міністр МВС Німеччини ніколи не візьме в руки кримінальну справу або досьє співробітника – це функції держсекретаря. Держсекретар - начальник штабу держслужбовців, який забезпечує гарантії кадрів апарату. А також – збереження інституційної пам'яті", - каже Хавронюк.

На думку колишнього слідчого, новий міністр не повинен мати права вичищати апарат, звільняти і відсіювати людей, виходячи з особистих або політичних інтересів.

"Корегувати пріоритети, стратегію розвитку? Так. У відповідності з новими завданнями й ситуацією в країні. Ось тоді можна говорити про службу правоохоронців державі, а не владі. Тоді міністерство перестане бути службою безпеки якоїсь партії при владі і стане розробником виключно державної політики. Проте ми ні на крок не просунулися в цьому напрямку", - переконаний експерт.

Раніше DT.UAписало про те, що будь-які намагання вважати Національну поліцію органом внутрішніх справ не спираються на жодне правове підгрунтя. Адже Національна поліція є центральним органом виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав та свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки та порядку.

Детальніше про реформу МВС читайте у статті "Реформа МВС. Без мундира" Інни Ведерникової у свіжому випуску "Дзеркала тижня".