UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ексгенпрокурор: ОП може видати США Коломойського в обмін на прощення Байдена

Він вважає, що влада наробила багато помилок щодо США. 

Якщо США відправлять запит на видачу олігарха Ігоря Коломойського, українська влада може пристати на це, до того ж, він має громадянство Ізраїлю. Про це заявив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка під час інтерв'ю "Бабелю". 

Він також розповів, що допомагали США у цьому розслідуванні ОГП та НАБУ. 

«Україна може один раз побачити в ньому громадянина Ізраїлю і видати Сполученим Штатам громадянина Ізраїлю. А потім, оскільки він любить судитися, то може оскаржувати це рішення, перебуваючи в руках компетентних органів США», — заявив Рябошапка.

Він вважає, що сьогоднішнє керівництво Генпрокуратури може погодитися на такі умови. 

«Зараз влада розуміє, що наробила помилок. Були досить незграбні контакти з попередньою адміністрацією [Дональда Трампа], публічна заява президента, що це не останні розмови [Петра] Порошенка і [Джо] Байдена, і суспільство почує інші. Все це змушує владу нервувати, і я не виключаю, що вони [Офіс президента] можуть піти на такий крок [екстрадицію Коломойського], щоб заслужити прощення у нової адміністрації президента США [Байдена]», — пояснив Рябошапка.

Читайте також: Ексглава МЗС: США сподіваються на запровадження Зеленським санкцій проти Коломойського

Нагадаємо, Ігор Коломойський та найближчі члени його родини потрапили до списку санкцій США. Українського олігарха звинувачують у причетності до масштабної корупції. ZN.UA пояснило, чим загрожують санкції Коломойському.

Наприкінці лютого були вручені підозри ексголові правління банку Олександру Дубілету, його колишньому заступнику Володимиру Яценку та керівниці департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихіній. Дубілет, що перебуває в Ізраїлі, як і Бичихіна, яка наразі у Чорногорії, отримали підозри поштою, заарештовано і залишено під вартою лише Яценка.

Відповідно до інформації Офісу генпрокурора усі троє менеджерів протиправно нарахували та виплатили індексовану комісію у 137 млн грн за депозитом пов'язаній із банком юрособі, а саме страховій компанії Інгосстрах, в правління якої входила на той час Бичихіна. Депозитний договір з компанією та додатки до нього не передбачали виплати таких комісійних.

У своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва зазначила, що не перший місяць Ірина Венедіктова блокує вручення підозр у справі про виведення грошей із “Приватбанку” його колишніми власниками. Цього часу було достатньо, щоб юристи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова перейшли в наступ та розпочали судитися зі США, обвинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість.

Детальніше читайте в тексті Юлії Самаєвої "Інвестняня для Коломойського".