UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-глава ГУР уточнив, хто був присутній при звітах щодо «вагнерівців», окрім Зеленського

Усіх присутніх визначав президент

Ексглава Головного управління розвідки Василь Бурба розповів, хто був присутнім на звітах розвідників щодо поточних справ. Про це він сказав в ефірі "Свобода слова Савіка Шустера".

«Верховний головнокомандувач визначає, хто на доповідях керівника військової розвідки на момент 2019-2020 років є присутнім. Ці особи визначаються президентом. Я, як керівник, доповідаю тим особам, які в кабінеті», — сказав Бурба.

Він уточнив осіб, які були присутні у кабінеті.

«У нашому випадку за командою президента, в кабінеті, окрім мене та президента, були голова Офісу, заступник голови Офісу, керівник комітету. І у цьому складі відбувалися доповіді. Тобто ці особи уповноважувались президентом», — пояснив ексглава ГУР.

Бурба уточнив, що президенту як Верховному головнокомандувачу на постійній основі доповідають усі представники розвідок — Служба зовнішньої розвідки, ГУР та прикордонна розвідка.

Читайте також: Влада звільнила всіх розвідників, задіяних у спецоперації щодо вагнерівців

17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про "вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефть", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів в Україні.

У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" та отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації з затримання найманців. 

18 листопада журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які їй нібито підкинули на флешці біля офісу. Матеріали стосуються організації спецоперації із захоплення "вагнерівців" та належать до внутрішнього документообігу Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

В Офісі президента засудили публікацію журналістки та заявили про "непоправну шкоду для України". У відповідь Соколова зазначила, що її інформація лише підтверджує розслідування Bellingcat, а також цінна як суспільству, так і майбутньому слідству.