Для України Дунай є частиною шляху до європейської інтеграції, адже, здійснюючи реформи у сфері водного транспорту, модернізуючи наш флот, впроваджуючи сучасні екологічні стандарти, ми через секторальну інтеграцію стаємо ближче до нашої мети – повноправного членства в ЄС, пише пані посол України в Угорщині Любов Непоп.
Вона наголосила, що цим Україна паралельно забезпечує розвиток власної економіки та покращення стандартів життя українців.
“Практичний приклад цього - ухвалений у грудні 2020 року довгоочікуваний Закон України «Про внутрішній водний транспорт», який має відродити найдешевший та найекологічніший спосіб доставки вантажів - річкові перевезення вантажів, покращити конкуренцію на ринку, збільшити інвестиції, створити нові робочі місця, як і перевести частини вантажу з автошляху на річку для розвантаження доріг і зменшити витрати на їх ремонт. Мають перспективу пропозиції по зв’язку потенціалів басейнів Дніпра та Дунаю”, - пише пані посол у статті для ZN.UA.
Діяльність Дунайської комісії (ДК) націлена також на питання створення в Європі єдиної судноплавної системи внутрішніх водних шляхів, що є і національним інтересом України, додала Непоп.
“На жаль, пандемія коронавірусу спричинила чимало проблем, які необхідно вирішувати за активної участі Комісії. Це і проблеми зі зміною екіпажів суден, і з продовженням дії суднових документів, забезпеченням постачання суден паливом, водою і продовольством, організація перевантажувальних робіт у портах, технічного обслуговування, захисту екіпажів і постачання засобів захисту тощо”, - продовжує вона.
Пандемія негативно позначилася й на перевезеннях, — статистика за І півріччя 2020-го свідчить про зменшення обсягів перевезень вантажів Дунаєм на окремих ділянках на 15–20% від обсягу першого півріччя 2019 року; практично зупинилися перевезення на круїзних суднах (у 2019 році на Дунаї працювало 190 круїзних пасажирських суден).
“Сподіваюся, що вакцинація врятує не тільки життя і здоров’я людей, але й економіки наших країн та сприятиме швидкому відновленню і їх дунайської складової” - резюмує пані посол.
Які ж завдання стоять сьогодні перед Дунайською комісією? Який внесок може зробити наша країна в їх вирішення? Про це читайте в статті нинішньої голови Дунайської комісії, посла України в Угорщині Любові Непоп «Дунайські хвилі» євроінтеграції».