«Федеральний уряд має тактовно подати Мубараку сигнал, що при бажанні він може приїхати до Німеччини, - заявив газеті впливовий депутат Європарламенту і член Християнсько-демократичного союзу Німеччини Ельмар Брок. - Якщо це спосіб забезпечити в Єгипті мирний перехід влади, потрібно це зробити».
«Брок нагадав про те, що у 2003 році повалений президент Грузії Едуард Шеварднадзе отримав аналогічну пропозицію», якою він, щоправда, не скористався, йдеться у статті.
Як зазначає газета, так само висловлювалися й інші політики чорно-жовтої коаліції. Щоправда, вони пропонували лише надати Мубараку можливість пройти у Німеччині медичне обстеження, яке могло б перейти у тривалий період реабілітації. Тим самим Мубарак не опинився б у Німеччині «в офіційному статусі вигнанця».
За інформацією Spiegelonline, вже ведуться попередні переговори з кількома клініками. Можливим притулком могла б стати клініка імені Макса Грундіга у Бюлерхьої, в якій вже лікувався український президент Віктор Ющенко.
Як заявив вчора офіційний представник уряду Німеччини, питання про від'їзд Мубарака до Німеччини не стоїть: «Ані офіційного, ані неофіційного запиту він не робив».
На випадок якщо Мубарак все ж таки прибуде до Німеччини, правозахисники вже готують свої протести, вказуючи на те, що «в Єгипті в останні роки чи навіть десятиліття в масовому порядку практикувалися тортури, за які Мубарак несе правову відповідальність».
Нагадаємо, що два тижні масових протестів в Єгипті загинули близько 300 осіб.
Президент Мубарак, який править країною 30 років, раніше заявив, що не піде у відставку, проте не буде виставляти свою кандидатуру на новий термін на вересневих виборах.
Акції протесту в Каїрі тривають, незважаючи на обіцянки влади провести реформи і розпочаті переговори з представниками опозиції.
За матеріалами Inopressa.ru