Дипломати працюють над тим, щоб після зустрічі радників лідерів нормандської четвірки, яка запланована в Берліні, відбулася ще одна зустріч, заявив глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба. З такою заявою він виступив під час спільного брифінгу зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок, передає «Інтерфакс-Україна».
«Була дуже непроста зустріч у Парижі. Непростою є підготовка до зустрічі у Берліні. Але ми працюємо над тим, щоб як мінімум після зустрічі в Берліні переговори на рівні радників Нормандського формату продовжилися, була запланована ще одна зустріч, бо це означатиме, що Росія залишиться на дипломатичному треку, це дуже важливо саме собою», - заявив глава українського МЗС.
За словами Кулеби, план максимум – це поновлення роботи Тристоронньої контактної групи.
«Як максимум, ми сподіваємося, що буде напрацьовано конкретні рішення про те, як розблокувати по суті роботу Тристоронньої контактної групи. І зрушити з місця. Усі ті конспірологічні теорії, чутки, які зараз циркулюють в українському медіапросторі та нагнітають атмосферу – вони не відповідають дійсності. На жодні переговори Україна не їздить для того, щоб здавати свої позиції або завдавати шкоди національним інтересам. І переговори в Берліні не стануть винятком із цього правила», - додав міністр.
Нагадаємо, 26 січня у Парижі відбулася зустріч радників нормандської четвірки. Україну на переговорах представляв голова офісу президента Андрій Єрмак. Представником від російської сторони був заступник керівника адміністрації президента РФ Дмітрій Козак, від Німеччини - радник канцлера Єнс Пльотнер, а від Франції - радник президента Еммануель Бонн.
Після неї Андрій Єрмак заявив на підсумковому брифінгу, що головним прогресом зустрічі вважає готовність сторін працювати надалі для досягнення миру на Донбасі.
Представник Росії на переговорах помічників лідерів країн нормандської четвірки Дмітрій Козак, цілком очікувано звинуватив саме Україну в неконструктивній позиції щодо мінських домовленостей.
Про особливості виконання політичної частини мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силіної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».